Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

śr lip 05, 2017 11:24 am

Tak jak w temacie. Woda spływa duuużo wolniej niż jeszcze pół roku temu. Zupełnie nie wiem czym jest to spowodowane. Czyszczę wannę drażniącymi środkami, które powinny jakoś „przepchać” zalegające zanieczyszczenia, a tu nic. Nie wiecie co może być przyczyną? Dla sprecyzowania: w domu mam tylko jedną łazienkę. Korzysta z niej 5 osób, dwie dorosłe i trójka dzieci. Łazienka jest na parterze. Dom wybudowany około 3 lata temu. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

śr lip 05, 2017 11:25 am

Może coś się pozapychało w rurach? Próbowałaś wlewać Kreta albo inne żele, które czyszczą rury? Może warto spróbować?
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

śr lip 05, 2017 11:25 am

Wiesz no, próbowałam wielu rzeczy, żele, proszki, Kreta też, niby było lepiej, ale przez krótki czas. Nie wiem, czy problem nie leży głębiej... Teraz się tak nad tym zastanawiam.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

śr lip 05, 2017 11:26 am

Kiedyś mi się coś obiło o uszy o czyszczeniu instalacji wodnej, bo może tam zalegać osad, kamień, włosy, odpadki, no dosłownie wszystko. Jest tutaj ktoś na forum z taką wiedzą? :P
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

śr lip 05, 2017 11:26 am

Cześć, widzę, że ktoś już tutaj trafił w sedno problemu. Może tak być, że to instalacja wodna jest zapchana osadami, a nie rury bezpośrednio w łazience. Czyszczenia instalacji dokonuje się przy pomocy pompy czyszczącej, więc w tym przypadku trzeba się liczyć z kosztami – niestety, coś za coś. Obieg wody się zamyka wraz z ową pompą.
W przypadku ciepłej wody użytkowej mogę polecić zastosowanie czyszczenia chemicznego (DS-30 „FERPRO”), który odznacza się działaniem na kamień kotłowy i inne osady mineralne.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

śr lip 05, 2017 11:27 am

O matko... nawet nie wiedziałam o takich metodach czyszczenia. No to trzeba teraz odłożyć pieniądze i zadzwonić do jakiejś ekipy, żeby ogarnąć ten syf – o ile to rzeczywiście jest przyczyna powolnego spływania wody. Dzięki za wskazówki, mam nadzieję, że jakoś sobie z tym poradzimy.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Woda w umywalce i wannie nie spływa tak, jak powinna. Jaka przyczyna?

śr lip 05, 2017 11:28 am

Nie ma sprawy. Daj później znać, jak poszło i co tam się zadziało :P
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość