Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:11 pm

Hej, drodzy Forumowicze! Stało się - jestem tatą! To znaczy będę! I od razu zacząłem wariować. Wyremontowałem pokój, ale z dziewczyną zastanawiamy sie, jak go urządzić, żeby było przytulnie i bezpiecznie. Są tu jacyś rodzice? Chętnie poznamy, co u Was się sprawdziło! Z góry dzięki za każdą odpowiedź!
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Alka80
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:16 pm

Hejka! Jej! Gratulacje! Nie napisałeś czy to chłopiec, czy dziewczynka :) Więc trudno tak od razu napisać, co i jak. A może jeszcze nie wiecie? To ja napiszę o bezpiecznych elementach, a kolory to sobie już sami wybierzecie. Ja z pewnością kupiłabym solidne łóżeczko od sprawdzonego producenta. Zadbaj też o dobrej jakości pościel dla maluszka. W chińszczyźnie będzie się pociło i gwarantuję, że... duuuużo płakało z tej niewygody. Ja zawsze dzieciaczkom kupuję pościel w tym sklepie: https://posciel-szpulka.pl/przescieradla-100x200/. Mają tam dobrą bawełnę no i ceny, jak dla początkującego rodzica w sam raz! A, jak mówię o łóżeczku to zrezygnuj z modniackich węzełków i jakiś dziwnych ochraniaczy. Lekarze odradzają takie rozwiązania - im mniej w łóżeczku tym lepiej. Dziecko może oddychać swobodnie, widzi świat. Nie bój się, że uderzy o barierki - bo mi się to jeszcze nie zdarzyło. Trzymajcie się i życzę pięknych chwil z maluszkiem!
Bu­dowa mostów to naj­lep­szy pre­tek­st do te­go, aby nie próbo­wać za­sypy­wać dzielących ludzi przepaści.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:19 pm

Alka80 ma rację! Sen to podstawa maluszka. Ja jako fizjoterapeuta mogę jeszcze tylko dodać, że niezwykle ważny jest materac! Nie oszczędzajcie i nie kupujcie tych za kilkadziesiąt złotych. Wybierzcie stabilny i twardy materac, który w odpowiedni sposób zadba o kręgosłup Waszego maluszka! To ma wpływ na całe jego życie.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:26 pm

Cześć! Dużo powiedzieli już o samym łóżeczku, więc dodam coś od siebie. Jak już ktoś zauważył, nie podałeś płci dziecka. Dlatego ogólnie powiem, że warto postawić na dobrą lampkę. Taką, którą możesz włączyć nocą, by oświetlić pokój płaczącego brzdąca, ale która nie będzie razić malca i wybudzać go. Postaw na delikatne kinkiety oddalone od łóżeczka, regulowane stojące lampy lub lampy z kloszami. Wielu rodziców wiesza lampki z melodyjką nad głową malucha - mi jednak połóżna odradzała takie ustrojstwa. Nie dość, że mogą negatywnie wpłynąć na kręgosłup (dziecko ciągle patrzy w górę), to jeszcze przebodźcowują maluszka. Ja mam taką najtańszą lampkę z popularnej sieci meblarskiej, którą postawiliśmy w rogu pokoju, obok fotela do karmienia. Zarówkę wymieniliśmy na najmniej rażącą i nie mieliśmy problemu z naszym Kacperkiem. Zanim ruszysz na zakupy zadbać o podstawy - łóżeczko i światło są najważniejsze.
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:32 pm

My z Tymoteuszem uwielbiamy nasz słodki kącik! Jestem zwolenniczką metody Montessori, więc w naszym pokoju panuje minimalizm. Umieściliśmy w nim maty edukacyjne, by Tymi uczył się od najmłodszych lat. Może zostanie w przyszłości lekarzem jak tatuś? Hahaha! Do tego duuużo mięciutkich zabawek, dopasowanych do malucha. Twoje zapewne jeszcze długo nie będzie z nich korzystało, ale niech od początku ma piękny pokoik. Do tego edukacyjne plakaty na ścianie ze zwierzątkami i alfabetem. Do tego mięciuchny dywanik, taki, wiecie, puchaty! Robi swoje! A macie już imię?
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:37 pm

Przede wszystkim złota zasada, której nauczyłam się przy mojej trójce - im mniej zakurzaczy, tym lepiej. Co to znaczy? Nawet nie wiecie, jak maskotki i inne "piękne" duperelki mogą zbierać kurzu. A potem są alergie, astmy i inne choróbska, bo misio przepełniony roztoczami. Zwłaszcza na początku życia maluszka na powierzchni ważne jest, by dać mu dobre warunki do wzrostu. Rozumiem kilka ozdób, by było miło, ale zagracanie pokoju pluszowymi kurzakami to dla mnie przesada. Dbaj o czystość! Dlatego wybieraj meble i inne elementy, które łatwo doczyścić. Nawet nie wiesz, jak szybko dzieci potrafią zabrudzić łóżeczko, porysować meble. Wam to jeszcze długo nie grozi, ale warto już wcześniej o tym pamiętać.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:41 pm

Błagam, tylko nie kupujcie białych mebli! Jasne, dopóki dziecko małe to nie ma problemu. Ale potem, wiesz, stary, co się dzieje? Piękna biel zamienia się w chaos. Ja dałem namówić się żonie, bo ładne, skandynawskie klimaty. I co? Niestety po około 2 latach wszystko jest do wymiany. Niekórych mazaków czy kredek po prostu, choćbyś chciał, nie zmażesz. A ile się nadenerwujecie z żoną. Dlatego polecam drewniane mebelki dla dzieci. Są trwalsze, ładne no i lakier chroni przed zabrudzeniami.
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Jak urządzić sypialnię z łóżeczkiem dla dziecka?

pn wrz 26, 2022 12:44 pm

Jejku! Kocham wystrój i aranżacje, więc z wielką chęcią Ci doradzę. Alka80 wspominała o sklepie Pościel Szpulka? Ja też tam kupuję! Mają świetne ręczniki, prześcieradła z gumką - idealne na wyprawkę dla maluszka. Do tego pamiętajcie o fotelu. Ma być wygodny i szeroki, by mamie było wygodnie. Aby było ciepło w nóżki zadbajcie o miękką wykładzinę. Ja nie lubię paneli w pokoju dziecięcym. I koniecznie półki na książki, np. w kształcie misiów, wiewióreczek itp. Niech dziecko od małego obcuje z książkami! Ja jeszcze polecam regał w kształcie domku. Do tego słodka lampeczka i już! Gotowe! Dajcie znać, czy poszliście w minimalizm czy na bogato w dodatki. Mam nadzieję, że maluszek będzie dobrze się czuł w swoim małym pokoiku.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości