Jak urządzić dom?

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:35 am

Cześć. Właśnie planuje urządzanie mojego domu. Inspiracji szukam w internecie, a także w różnych magazynach wnętrzarskich. Mam jednak spory dylemat. W jakim stylu urządzić dom, aby był on zarówno nowoczesny, jak i praktyczny? Jakie dodatki kupić do swojego wymarzonego domu? Jak macie urządzone swoje domy? Mam nadzieję, że coś mi podpowiecie, bo ja już rozkładam ręce. Mój wymarzony dom wkrótce będzie gotowy, aby go urządzać, a ja wciąż się waham... Pomóżcie!
Ostatnio zmieniony czw wrz 15, 2022 7:57 am przez a.tracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:36 am

Cześć. Urządzanie wymarzonego domu wymaga dużo kreatywności. Dopiero co skończyłam urządzanie. Wszystko zaplanowałam samodzielnie, w niektórych sprawach radziłam się męża i dzieci, jednak większość ogarnęłam sama. Mój dom urządziłam w stylu skandynawskim. Jest u nas bardzo przytulnie i nowocześnie. Kocham dodatki, dlatego ostatecznie wybrałam styl skandynawski, a nie minimalistyczny. Jeśli chcesz, aby w Twoim domu było przytulnie, polecam zwrócić uwagę na ściany. Nie zostawiaj ich pustych. Wystarczy obraz, zdjęcia rodzinne czy plakat.. i w domu od razu panuje inna atmosfera. Znalazłam super drukarnię internetową, z której usług skorzystałam w celu wydruku super plakatów XXL– https://www.viperprint.pl/produkt/DWF31/ Polecam bardzo tą drukarnię. Ja już dawno obrazy zamieniłam na plakaty, tym bardziej, że mogą być drukowane w dużych rozmiarach. Jak odwiedzają nas znajomi to są nimi zachwyceni.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:36 am

My z zona jestesmy milosnikami minimalizmu. Lubimy, gdy w domu panuje porządek, a nadmiar rzeczy zwyczajnie nas meczy. Przed przeprowadzka z mieszkania do domu uporzadkowalismy wszystkie nasze rzeczy. Wiekszosci z nich się pozbylismy, ponieważ nie uzywalismy ich od lat i nie zamierzalismy uzywac ich w przyszlosci. Kupilismy sobie maly, skromny domek, który urzadzilismy oczywiscie w stylu minimalistycznym. Nie ukrywam, ze większość mebli i dodatkow w naszym domu jest w kolorze bialym. Nam to się bardzo podoba.. a czy spodoba się komus innemu? Nie wiem. Jeśli chodzi o dodatki to nie mamy ich zbyt wiele, ale jak napisal ktos wyzej, plakaty to swietny pomysl! Mamy w salonie trzy plakaty, a także jeden obraz. Dzieki temu mimo ze dom jest bardzo minimalistyczny, nie jest pusty.. kupujemy drobne dodatki takie jak np. plakaty czy obrazy. Sciany to wazny element dekoracyjny. Nie kazdy o tym pamieta. Puste sciany? NUDA! I mowi to minimalista :)
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:37 am

A ja nie wiem, w jakim stylu urzadzony mam dom. Jak go urzadzalismy z mezem kilka lat temu nie kierowalismy się zadnym ze stylów. Teraz jest to bardzo modne. My lubimy kolory, dodatki, akcesoria, obrazy, plakaty, polki wypelnione naszymi kolekcjami ksiazek i gier dzieci.. Do minimalizmu nam bardzo daleko. Jest u nas po prostu domowo. Urzadzanie domu wspominam super, chociaz wiadomo – stres był. Wymarzony dom, kazdy chce urzadzic go tak, zeby podobal się teraz jak i za 10 lat. My z mezem również polecamy wymieniona wyzej drukarnie. My wydrukowalismy u nich super plakaty do pokojow dzieci w rozmiarze xxl! Wszystko bez wychodzenia z domu, a plakaty bezpiecznie do nas dotarly. Super sprawa! Planujemy zawiesic plakat także w naszej sypialni, tylko nie wiemy jeszcze jaki. U nas fajnie sprawdza się także duza ilosc polek, poleczek.. Przechowujemy tam wszystkie nasze rzeczy i meza i moje i oczywiscie dzieci.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:38 am

Przede mną też urządzanie domu! Cieszę się bardzo. Własny dom z ogródkiem od zawsze był moim największym marzeniem. Od lat wyobrażałam sobie, jak go urządzę. Mi osobiście bardzo podobają się wnętrza loftowe i w tym kierunku będę szła. Ściany z cegiełki, meble z czarnymi nóżkami, kanapa w oryginalnym kolorze – tak wyglada mój wymarzony salon. Mamy trojkę dzieci, jednak do urzadzania ich pokojów się nie mieszam. Niech sami wybiorą kolor scian, meble i dodatki. Moja młodsza córka jest fanką Disneya. W jej pokoju na pewno zawisną obrazki i plakaty z jej ulubionymi postaciami z bajek... a może nawet fototapeta? Tylko nie wiem czy znajdę fototapetę z takim motywem. Może ktos ma do polecania jakiś sklep?
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:43 am

Urządzanie już za mną. Mimo, że wiadomo – dom marzeń, to to całe urządzenie kosztowało mnie wiele stresu. Ile razy się z chłopakiem pokłóciliśmy o kolor farby hahahahaha. Ale ostatecznie urządziliśmy dom w stylu rustykalnym. Z mężem bardzo lubimy takie klimaty – drewniane meble, ludowe wzory, odnowione meble.. Lubimy nadawać drugie życie starym meblom i od czasu do czasu kupujemy perełki na targu starociów. Kupujemy za gorsze i odnawiamy. Mieszkamy w środku lasu. Może to on na nas tak działa. Lubimy naturalne materiały – drewno, kamień. Jeśli chodzi o dodatki to mamy dużo półeczek, luster, zasłon, małe obrazki. Polecam – jest ładnie i praktycznie.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:43 am

A u nas styl boho odkąd pamietam, chyba zanim jeszcze to było modne. Jest u nas kolorowo i wesolo. Do minimalizmu nam daleko. Lubimy być otoczeni rzeczami. Mamy dużo ksiazek, dodatkow, a na scianach u nas kolorowo w kazdym pomieszzczeniu. W salonie obrazki, plakaty, w sypialni rodzinne zdjecia, a w pokoju syna prawdziwy misz masz. Pasuje to do naszej zwariowanej rodzinki
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak urządzić dom?

czw wrz 15, 2022 7:44 am

A u mnie w domu styl... klasyczny? Nie wiem, nie znam się na nazewnictwie. Lubie skórzane kanapy i ciezkie drewniane meble. Komus może wydawac się, ze mój dom jest staromodny, ale mi się podoba, jak jest urzadzony. Biale, puste sciany – tak lubie :)
To, co mówię jest najważniejsze!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości