Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:54 am

Cześć, zastanawiam się, jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian? Chodzi mi o to, że zdarzyło mi się coś takiego, że kupiłam farbę, która wyglądała idealnie w katalogu, a na ścianie zupełnie inaczej. Jak wybrać i nie wtopić?
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:54 am

Wiadomo, że mokra farba i sucha farba wygląda zupełnie inaczej. Jak farba jest za ciemna, to zawsze możesz dodać trochę białej farby, to kolor się zmieni. Możesz też wybrać farbę bezpośrednio w miejscu, gdzie je mieszają, to będziesz mieć pewność, że to ten sam kolor.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:55 am

Oooo mi też się coś takiego zdarzyło
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:55 am

Taak mi też! Kupiłam perłowy róż i na opakowaniu wyglądał idealnie. Poszłam właśnie do mieszalni farb, tak jak mówił kolega wyżej, ale i tak jakoś źle wybrałam. Okazało się, że farba w ogóle inaczej wyglądała niż na opakowaniu. Kolor na ścianie wcale nie był taki perłowy. Właśnie jak był mokry, to był idealny. Zmienił się, jak wysechł. Stracił zupełnie swój blask :(
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:55 am

Ty akurat mogłaś reklamować te farbę
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:56 am

Jak miałam reklamować farbę, jak zobaczyłam, że coś jest z nią nie tak dopiero, jak pomalowałam cały pokój. Ściana mokra wyglądała super, ale jak wyschła, to dopiero ten kolor się zmienił i był zupełnie inny. Na szczęście to było jeszcze wtedy, jak wynajmowałam mieszkanie, więc i tak długo nie musiałam na niego patrzeć.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:58 am

Słuchaj, mi się coś takiego zdarzyło! Haha To znaczy, zupełnie nie wiedziałam, jaki kolor chciałabym w pokoju. Kupiłam tyle różnych próbników, że za tę cenę mogłabym kupić z dwa wiadra farb. No cóż, niezdecydowani tak mają. W końcu i tak kupiłam zupełnie inny kolor! haha Ale trafiłam idealnie na szczęście!
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:59 am

Wiesz co, czytałam bardzo fajny artykuł, o wybierze kolorów, ale nie mogę teraz znaleźć tego wpisu. Może poczytaj sobie o wyborze kolorów na jakimś blogu wnętrzarskim?
Ostatnio zmieniony czw maja 11, 2023 5:32 am przez barbara86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 7:59 am

O dzięki! Nie wiedziałam o takich próbnikach! Myślałam, że trzeba kupić od razu całą farbę, żeby wypróbować. Muszę poszukać w budowlanym, jak będę kolejnym razem. Dzięki wielkie, bardzo mi pomogliście.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 8:00 am

Spoko, nie ma sprawy. Nie zamykajcie tematu, bo ciekawy :)
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jak łatwo wybrać farbę do malowania ścian?

pn cze 06, 2022 8:00 am

Jasne
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości