Strona 1 z 1

Pomieszczenie socjalne dla pracowników

: czw lut 03, 2022 7:43 am
autor: michauzuk77
Zastanawiam się nad tematem modernizacji stołówki, a raczej pomieszczenia socjalnego. Chciałbym aby ono nie tylko wyglądało wyjątkowo nowocześnie, ale także aby pracownicy po przerwie wracały z nową energią do pracy. Podajcie mi proszę swoje pomysły i przemyślenia, jak najlepiej podejść do takiego tematu?

Re: Pomieszczenie socjalne dla pracowników

: czw lut 03, 2022 7:45 am
autor: KokoszkaP23
Według mnie najważniejszym elementem doskonałej pracowniczej kuchni będzie dobry ekspres z pyszną kawusią. Czasami w robocie mam takie spadki energii, że pomimo najszczerszych chęci zwyczajnie odpływam. Wtedy jeśli nie mam swojej kawusi, muszę prosić Swoich kolegów, albo walczyć w pojedynkę z sennością. Według mnie wszystkie współczesne biura powinny być wyposażone w ekspresy do kawy i to powinno być po stronie pracodawcy. Dla niego to znikomy koszt, a pracownicy lepiej będą wykonywać swoją robotę w sytuacjach kryzysowego zmęczenia.

Re: Pomieszczenie socjalne dla pracowników

: czw lut 03, 2022 7:46 am
autor: Slaw34
Nie myślałeś o ozdobieniu jednej ze ścian specjalnym mchem. Jest to obecnie niezwykle popularne rozwiązanie, dzięki któremu wniesiesz wątkowego, naturalnego charakteru, do często surowego biura. Nie jest to oczywiście tania ozdoba, a dbać o niego poprzez nawilżanie trzeba regularnie. Niemniej jednak, pokój socjalny ozdobiony w ten sposób nabierze przytulnego charakteru.

Re: Pomieszczenie socjalne dla pracowników

: czw lut 03, 2022 7:47 am
autor: Aleksy92
Jeśli jesteśmy przy idealnym pomieszczeniu socjalnym, to szalenie polecam wydzielone miejsce gdzie można się porozciągać, zrobić kilka pompek, czy podciągnięć na drążku gimnastycznym. Godziny spędzone za biurkiem potrafią dać w kość, a my coraz mniej efektywnie pracujemy. Kilka szybkich ćwiczeń może wyjść tylko na zdrowie i poprawę efektywności pracy. Najważniejsze jest to, aby zachęcić pracowników do robienia takich ćwiczeń, że jest to zupełnie akceptowane w firmie i normalne zachowanie. Sam przez pewien czas chciałem zaproponować takie miejsce, ale jakoś nigdy nie było okazji, żeby wyjść z taką inicjatywą. Kilka karimat i drążek przymocowany do ściany to naprawdę niewiele, a sprawi, że praca w Twojej firmie będzie przyjemniejsza i efektywniejsza.

Re: Pomieszczenie socjalne dla pracowników

: czw lut 03, 2022 7:48 am
autor: ZosiaSamosia889
Jestem ogromną zwolenniczką rozmaitych udogodnień, które sprawiają, że dane miejsce jest przytulne. Skończmy w końcu z surową użytecznością. Bardziej domowy klimat takiego pomieszczenia sprawi, że lepiej pracownicy się będą regenerować w tak krótkiej przerwie od pracy. Kanapa plus pyszna kaweczka to doskonały pomysł. Żadną wymówką nie jest przecież wmawianie, że kawa to dodatkowe koszty. Na te 20 osób w biurze ile może pójść worków z kawą? Koszty będą naprawdę niewielkie, a ty nie będziesz wychodzić na dziada w firmie, który skąpi nawet na kawę do ekspresu.

Re: Pomieszczenie socjalne dla pracowników

: czw lut 03, 2022 7:49 am
autor: szymek_lewicki
Ja jestem wielbicielem minimalizmu, bez względu, czy to w domu, czy w firmie. Wystarczy, że jesteśmy przebodźcowani problemami w firmie podczas naszych zadań. Jak w psychiatryku – biel daje ukojenie. Oczywiście też bez przesady, bo może okazać się przytłaczająca. Istotna rada – uniknijmy stołówkowego ustawiania stołów, ponieważ wtedy izolujemy od siebie pracowników, kiedy przychodzi w jednym momencie więcej osób. Przy blatach polecam jednokolorowy lakobel – świetnie się czyści i wygląda naprawdę elegancko. Zgadzam się z poprzednikami, że kawusia w biurze to podstawa i już standard w normalnej firmie. Kupowana przez internet na pewno będzie w atrakcyjnej cenie. Oblicz ile wyniesie Cię zapas kawy. W kontekście zysków jakie to przyniesie koszt kawy i ekspresu jest znikomy. Dla niektórych sama kawa to nie wszystko – może warto zaopatrzyć się w porcję jerby albo instrukcję przyrządzania czaju w czajdanku?

Re: Pomieszczenie socjalne dla pracowników

: czw lut 03, 2022 7:50 am
autor: MrtOstr
A myśleliście o kupnie fajnych roślinek do waszego biura? Może jakieś monstery, które są niezwykle efektowne w każdym biurze. Duże ozdobne liście robią naprawdę wrażenie. W marketach można kupić takie już od 15 złotych. Fajne roślinki mające ponad 10 listków to naprawdę dobra cena. Niewielkim kosztem możesz fajnie przyozdobić pomieszczenie w którym odpoczywamy od ciężkiej pracy i raczymy się posiłkiem. To w połączeniu z ekspresem do kawy naprawdę to recepta na świetne pomieszczenie socjalne.