Garderoba - szukam inspiracji

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 7:15 am

Cześć Kochani, liczę na waszą pomoc :) :) Temat jest taki. Razem z mężem kupiliśmy swoje pierwsze własne mieszkanie i jesteśmy na etapie planowania wystroju. Styl już mniej więcej mam wybrany, ale bardziej chodzi mi o rzeczy praktyczne. Bo widzicie, ja mam strasznie dużo ubrań XD Nawet jak na kobitkę, hehe. No i wiecie, problem jest taki, że chciałabym mieć taką garderobę, jak wszędzie widzi się na insta, czy pintereście. Mam zapisane bardzo dużo postów, zdjęć i inspiracji, ale wiecie jak to jest. Na zdjęciach coś może wyglądać pięknie, a w praktyce jest tragiczne w użytkowaniu...

Właśnie dlatego mam do was pytanie. Jak mieścicie swoje ubrania w szafie? Macie jakieś sprawdzone rozwiązania, czy np. układacie je jakoś specjalnie?? A może macie własną garderobę na takie rzeczy? Nie wiem, czy warto poświęcić całkowicie metraż jednego pokoju na zorganizowanie garderoby, czy to nie będzie marnotrawstwo miejsca. Rozumiecie :D Dajcie znać, jak to u was wygląda, może znajdę jakąś ciekawą inspirację :D Dzięki z góry
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 7:57 am

Witam forumowiczkę.
Moja kolekcja ubrań niestety nie jest zbyt pokaźna i rozbudowana, więc niewiele mogę tu pomóc. Sama jestem zwolenniczką garderoby kapsułowej i cenię sobie minimalizm. Może właśnie dlatego nie mam problemu z przechowywaniem :? Dla mnie to też taki komfort, że mogę swobodnie przechowywać wszystkie ubrania na wieszakach w szafie w sypialni i nie muszę gospodarować na to specjalnego pomieszczenia. No i wszystko mam idealnie wyprasowane. Nie wyobrażam sobie prasowania w pośpiechu przed wyjściem z domu... Ale kto co woli. Pozdrawiam
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 8:09 am

Witam,
ja z żoną miałem podobny problem. Niestety moja uwielbia przebierać w szmatkach i często znosi do domu kolejne - nie sposob było ją od tego odwieść i z czasem zaczeło brakować miejsca w szafach. Wtedy zdecydowałem się postawić na garderobę robioną na wymiar. Co prawda całość trochę kosztowała, ale wygląda w sypialni naprawdę estetycznie i mieści wszystkie ubrania bezproblemowo. Polecam zainteresować się właśnie takim rozwiązaniem
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 8:18 am

Haha, Slaw34 znowu Pan? Takie stereotypowe myślenie doprowadza mnie do szału :evil:
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 8:52 am

Zdecydowanie proponuję postawić na tradycyjną szafę. Z mojego doświadczenia mówię, że meble robione na wymiar nie są najlepszym pomysłem.. Pierwsze lepsze przemeblowanie i od razu jest problem, bo masz ograniczone pole manewru. Wolę meble, które mnie nie ograniczają w żaden sposób. W końcu zawsze może mi się wystrój odwidzieć :twisted:
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 8:57 am

Ja polecam rozejrzeć się po sklepach internetowych i tam poszukać inspiracji. Bo to co widzimy na zdjęciach, czy w katalogach, a meble solo, to zupełnie inne rzeczy. Ja zawsze wybierałam meble własnie przeglądając oferty, bo sklepy często pokazują i samodzielny mebel, i przykładową inspirację więc możesz sobie łatwo wyobrazić, jak to będzie prezentowało się u Ciebie. Jak idziesz do sklepu stacjonarnego, to wszystkie meble stoją ustawione na sobie i tu już wyobraźnia nie poszaleje :cry:

a swoją drogą, to jestem bardzo zadowolona ze swojej szafy i mogę ją śmiało polecić, bo mam ją już wiele lat i super mi się sprawdza. Kupiłam ją własnie w sklepie internetowym i bardzo polecam. Jakbyś chciała, to mogę podesłać Ci link na priv

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 8:59 am

Prosimy o link tutaj, sama też się chętnie dowiem, bo właśnie szukam mebli do sypialni :D
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 10:58 am

Ja od siebie zdecydowanie polecam szafy przesuwne z lustrem. Nie wyobrażam sobie dzisiaj mieć szafy z gołym frontem. Lustro musi być!! Można szybko przejrzeć się podczas przymierzania ciuszków :P Dla mnie must have ;)
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 11:06 am

Jasne, ja swoją szafę kupiłam tu: https://domowanie.pl/847-szafy-wnekowe

Pamiętajcie tylko, że każdemu podoba sie co innego, więc pewnie nie każdy będzie tak samo zadowolony. Natomiast ja jestem zadowolona, bo wszystko szybko przysłali i widać, że solidna, a nie jak te wszystkie sieciówkowe . Zdjęcia mogę wysłać na priv jakby co ;)

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 11:13 am

Jak masz duży dom, to garderoba jest ciekawym pomysłem. Mi natomiast szkoda by było miejsca, bo to zawsze osobny pokój, który można fajnie zagospodarować...
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 11:16 am

my z dziewczyną mamy garderobe na wymiar i zrobilismy ja w korytarzu, bo ma dosc spory metraz. szczerze to troche zalujemy, bo teraz nie mozna juz nic zmienic, a fajnie by bylo czasem odwiezyc pomieszczneie chociaz, czy cos
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 11:19 am

Bulmowski.Grzegorz no tak, kto mógł wiedzieć, że nie sprawdzi się na dłuższą metę.. Właśnie dlatego staram się jakoś to zaplanować, i wybrać w miarę neutralne meble, które będę mogła w razie co wymienić :D

barbara86 dziękuję za link, na pewno sobie zerknę w wolnej chwili
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 11:25 am

Witam,
myślę że wybór szafy nie jest łatwą decyzją i lepiej skupić się na własnych potrzebach, zamiast szukać rozwiązania u innych... W końcu często jest tak, że to co sprawdziło się u jednej osoby, u drugiej wcale nie musi... Jak pani ma tak dużo ubrań, to polecam zrobić przegląd szafy i oddać potrzebującym... Kobiety często mają tak, że mają dużo rzeczy i nie wiedzą co z nimi zrobić. Dopiero po takim generalnym porządku można faktycznie sprawdzić, co jest nam potrzebne i wtedy szukać rozwiązania. Pozdrawiam
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Garderoba - szukam inspiracji

czw wrz 23, 2021 11:29 am

Może być tak, jak pani mówi :D :D chyba faktycznie najpierw zacznę od przeglądu szafy, a później pomyślę nad zakupem mebla. Natomiast jak tak przeczytałam wasze opinie, to myślę sobie, że taka wolnostojąca może być faktycznie lepszym rozwiązaniem. Ja jednak lubię eksperymentować z wystrojem i całkiem możliwe, że za kilka lat będę chciała wszystko pozmieniać. Nie ma co się wiązać w takiej sytuacji. Dzięki za pomoc i do następnego!

Zamykam wątek
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości