Strzelnica w domu - pomocy!!

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 7:24 am

Słuchajcie, bo to hit :D
Mój mąż trenuje sobie łucznictwo i w końcu za moją namową postanowił, że weźmie udział w zawodach na wiosnę. Jeszcze dużo mu brakuje umiejętności, żeby mógł coś na nich osiągnąć, dlatego ustaliliśmy, że będzie trenować po pracy w tygodniu. I teraz uwaga :shock: jak było lato, to wiadomo, w ogrodzie sobie rozstawiał tarczę i strzelał. ale teraz robi się coraz chłodniej, a pogody nawet nie będe komentować XD i.... chce sobie zrobić strzelnicę w domu XDD

Co prawda nie mamy zbyt dużego metrażu w piwnicy, ale jest jedno dłuższe pomieszczenie i wydaje mi się, że można by było coś tam zorganizować. I tu moje pytanie: czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? :? Macie może pomysł, jak urządzić tego typu pomieszczenie? Ja wiem, że strzelanie w domu jest trochę słabe, no ale się uparł i co mam zrobić :D Najchętniej to bym go na strzelnicę do miasta wysłała, ale wiadomo, w domu miałby za darmo :/

Pomóżcie coś forumowicze, może macie jakiś pomysł na organizację miejsca w domu, żeby dało się to jakoś ogarnąć??
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 7:30 am

Witam szanowną Panią
nie wiem, co Pani mąż wymyślił, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Strzelanie w domu? Jak duży metraż musicie Państwo posiadać, żeby taki trening przynosił jakiekolwiek efekty? Nie jestem fachowcem, ale może mógłbym coś doradzić w kwestii urządzenia wnętrza.

Proszę o więcej informacji, pozdrawiam serdecznie
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 7:39 am

Witam wszystkich :)

Generalnie temat strzelnicy wydaje mi się nieco szalony, ale to chyba może się udać :D Prosimy o więcej informacji, to może coś się uda tutaj wymyślić :idea:
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 7:43 am

To najgorszy pomysł o jakim słyszałem!!!
Trenowanie łucznictwa w domu? Jak dla mnie skrajnie niebezpieczny pomysł. Od tego są specjalne miejsca, które są dobrze zabezpieczone i zorganizowane. Nie ma to jak chcieć oszczędzić kilka złotych i zapewnić sobei prowizorkę w domu. Życze powodzenia
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 7:55 am

Oho, widzę że niektórzy nie potrafią obejść się bez hejtu, albo mają zbyt małą wyobraźnię :roll: Panie Slaw34 ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że trening w domu musi być dobrze zorganizowany, a samo miejsce oddawania strzałów zabezpieczone. Mąż latem trenuje w ogrodzie i tam tak samo stawiamy na pełne bezpieczeństwo, także proszę się o to na zapas nie martwić ;) ;) Pozdrawiam cieplutko

Jeśli natomiast chodzi o samo pomieszczenie, to już tłumaczę. Mamy w domu bardzo ciekawą konstrukcję piwnicy. Rozbudowany układ pomieszczeń, które odchodzą od jednego, baaaardzo długiego korytarza. Wiadomo, że nie jest ono tak długie jak odległość do strzałów na zawodach, no ale jakby jest jak jest :D
do tego mamy dobre oświetlenie, a mąż planuje kupić taką specjalną tarczę piankową, żeby zabezpieczyła ewentualne ściany z tyłu. Do tej pory korzystaliśmy w ogrodzie z takiej ze słomy, ale taka chyba będzie lepsza w pomieszczeniu.

Dajcie znać, co myślicie! :twisted:
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
Alka80
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 8:02 am

Witam ciepło :D :D :D
Jak dla mnie to super pomysł z tą strzelnicą!! Mój też interesuje się łucznictwem, ale niestety nie mamy metrażu w domu, żeby coś takiego zorganizować, więc niewiele pomogę :(

NAtomiast!! Może będzie Pani coś wiedzieć, skoro już jesteśmy w temacie. Niedługo mąż ma urodziny i myślałam, żeby sprawić mu jakiś prezent. Może kołczan? Poprzedni mocno się zużył, ale był jakoś słabo wykonany. Może mi Pani powiedzieć, w jakim sklepie warto coś takiego kupić? Żeby nie rozpadło się po kilku treningach :x

Przykro mi, że nie pomogłam, mam nadzieję, że znajdzie Pani jakieś inspiracje!! Pozdrawiam
Bu­dowa mostów to naj­lep­szy pre­tek­st do te­go, aby nie próbo­wać za­sypy­wać dzielących ludzi przepaści.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 8:13 am

Alka80 wie Pani co.. z tego co pamiętam, to mąż zawsze kupuje w tym samym miejscu. może sobie Pani zerknąć na ich asortyment, bo zawsze jest zadowolony z zakupów. Jakby co to podsyłam tutaj: kołczany ze Sklepu Łuczniczego :)

Powodzenia w szukaniu prezentu, mam nadzieję, że się spodoba!
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 8:21 am

Nie chcę być niemiły, ale wydaje mi się, że Pani mąż trochę popłynął z tym pomysłem. Chodzi mi o to, że ciężko zaaranżować takie stanowisko strzeleckie w miejscu, które nie jest do tego przeznaczonym. Zwłaszcza że trochę mnie Pani zainteresowała i poczytałem. Łucznicy podczas zawodów strzelają z odległości: 90 m, 70 m, 50 m i 30 m. Czy macie w domu aż tak dużo miejsca, aby zorganizować trening? W końcu jego efektywność będzie bezpośrednio przekładać się na przygotowanie przed samymi zawodami. Czy nie lepiej faktycznie byłoby wybrać się na strzelnicę?

To tyko moje zdanie, jakby co. Nie hejtuje :D Po prostu wydaje mi się, że taki trening w domu byłby bardziej odpowiedni dla dzieciaków, gdzie ta odległość od tarczy jest o wiele mniejsza. Ale co ja się tam znam :roll: :? Powodzenia tak czy siak!
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 8:29 am

Cześć wam :) Uważam, że strzelnica to fajny pomysł ale nie wiem czy w przypadku dorosłego chłopa XD Miałam jedną koleżankę, która zrobiła synkowi coś podobnego kilka lat temu i generalnie to to stanowisko fajnie się sprawdza również podczas imprez :mrgreen: Jakbyś chciała jakieś informacje dodatkowe to zapraszam na priv :)
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Strzelnica w domu - pomocy!!

czw wrz 16, 2021 8:32 am

Haha, dobra, wiecie co... Wydaje mi się, że lepiej zorganizuję to sama :roll: poszukam inspiracji w necie i coś się wymyśli. Jakby ktoś był ciekawy efektu, to zapraszam :D MrtOstr już napisałam, dzięki :)
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości