Jakie dekoracje do salonu?

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 12:51 pm

Cześć!

Niedawno kupiłam z mężem mieszkanie i chciałabym, żeby było jak najbardziej przytulne. Niestety nie mam ręki do dodatków i dekoracji, więc nie wiem, od czego zacząć. W moim mieście nie ma Ikei, więc nie mogę skoczyć po dekoracje po taniości. Co byście mi polecili?
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 12:51 pm

Ale chodzi Ci o meble czy o dekoracje np. na ścianę? Jak chcesz, żeby Twoje mieszkanie było bardziej przytulne to zadbaj o dywany – najlepiej z wysokiej jakości wełny, bo to inwestycja na lata.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 12:59 pm

A po co Ci jakieś dekoracje? Żeby potem podnosić te wszystkie bibeloty podczas odkurzania? Masakra! Ja jestem chyba zbyt leniwy na to. Dla mnie dywan to wystarczająca dekoracja.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 12:59 pm

haha no w sumie racja. Ja też nie lubię kurzołapów na szafkach :)
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:00 pm

Wszystko zależy od tego, jaki masz styl wnętrzarski. Inne dekoracje będą pasowały do salonu w stylu klasycznym, inne do boho, skandynawskiego, vintage itp. itd. a.tkacz, jaki styl Ci się najbardziej podoba?
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:01 pm

Mnie się najbardziej podobają takie dekoracje wokół telewizora – obrazy, rzeźby itp. Niedawno kupiłam w necie obraz na płótnie i czekam, aż przyjdzie. Nie mogę się doczekać, bo mam już dość pustych ścian. Ogólnie stawiam na proste i przydatne dekoracje, np. lampki, świeczki zapachowe, ozdobne poduszki, wazony, kwiaty, obrazy, zegary.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:03 pm

Ula no w sumie masz rację. Dekoracje to nie tylko kurzołapy. Nie pomyślałam o takich rzeczach jak obrazy czy zegary. Niedawno chciałam coś zmienić w wyglądzie salonu, ale postawiłam na nowe, śliczne meble, a nie dodatki. Meble to podstawa, bo nic nie będzie wyglądało dobrze obok komody z PRL.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:04 pm

Jak dla mnie, to podstawową dekoracją w mieszkaniu jest kolor ścian. To on decyduje o tym, jak będzie wygladało wnętrze. Ładny kolor na ścianach + kilka obrazków i salon jak nowy!

Ula, a podrzucisz stronę, bo właśnie szukam takich obrazów!
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:08 pm

Ja kupowałam obraz na płótnie od Rewallution, bo to największa oferta, jaka widziałam. Ja kupiłam taki z motywem krajobrazu, bo uwielbiam naturę. Jak się da, to wrzucę fotkę

Obrazek

Jednak chyba się nie da :((((((
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:09 pm

Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:15 pm

Super wygląda ten obraz Ula! Ale od razu wypatrzyłam kilka, które jeszcze bardziej mi się podobają. Chyba się zdecyduje. Szkoda, że nie mogłaś dodać fotki, bo chętnie bym zobaczyła jakość tych obrazków. Jak dla mnie, świetną dekoracją może być lampa i lustro, a najlepiej połączenie tych dwóch dekoracji. Super sprawa w małym wnętrzu, bo optycznie może je powiększyć. Bardzo podobają mi się też fototapety, ale to drogi interes.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:18 pm

Wszystko zależy od tego, jaki kto ma zmysł projektanta :) Wszystko trzeba dobrze zaplanować, bo wnętrze powinno być spójne. Ja tam nie mam do tego głowy :( Nawet firan i zasłon nie mam w domu, bo stawiam na minimalizm!
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jakie dekoracje do salonu?

czw paź 08, 2020 1:20 pm

Ja tam uwielbiam dywany typu shaggy. Są po prostu mega! W te wakacje byłam na Słowacji w górach i kupiłam sobie futro z owcy. Nie ma nic fajniejszego :)
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości