Jak myć okna?

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 10:28 am

Pytanie może banalne, ale mam w sali naprawdę spore okna i zastanawiam się, jak je myć, żeby nie zostawiać żadnych smug. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Przyjmę wszystko, bo jak patrzę na te smugi, to mam ochotę zapaść się pod ziemię :cry:
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 10:38 am

Przede wszystkim pamiętaj o pogodzie ;) raczej nie myjesz okien w deszczu, ale słoneczny, ciepły dzień też nie jest jakiś super, bo woda paruje dużo szybciej i na szybie zostają smugi. Dużo osób o tym zapomina i wszyscy zabierają się mycie okien w samo południe, kiedy jest najcieplej :shock: :lol:
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 10:51 am

I to samo w drugą stronę - jak jest mróz to też nie wypada myć okien. Może i woda w misce Ci nie zamarznie, ale poszczególne kropelki na szybie mogą już utrudniać mycie. A jak do tego zarysujesz szybę, to sprawa zaczyna robić się poważna. Tak - zimowe, mroźne poranki też bym odradzał :D Może właśnie dlatego, że wybierasz niewłaściwą porę, masz problemy ze smugami :ugeek:

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 10:59 am

Ja już od dawna myję okna tylko w pochmurne, ale bezdeszczowe dni. Najlepsze efekty i najmniej pracy :D Polecam każdemu - nie trzeba się przejmować tym, na którą stronę wychodzi okno. Po prostu bierzesz mikrofibrę i jedziesz 8-)
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 11:09 am

Oby tylko wziął tę mikrofibrę, bo widziałem, że ludzie potrafią pucować szyby absolutnie wszystkim. Jak masz smugi, to najczęściej przez złe pucowanie. No może nie tyle złe, co po prostu pucowanie nieodpowiednią ściereczką. Jedyne słuszne wybory to mikrofibra do szyb oraz nylon. Wszystko inne radzę unikać szerokim łukiem ;)
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 11:15 am

Osobiście polecę jeszcze glicerynę - efekt jest po prostu super, a blask zostaje na długi czas. Musisz po prostu dodać odrobinę do wody i możesz od razu myć okna. Mieszkanka tworzy skuteczną tarczę, która sprawia, że woda i brud nie zostają na szybie.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 11:19 am

A wiedzieliście, że jak nie macie pod ręką gliceryny, to można ją zastąpić płynem do zmiękczania tkanin :?: :D Albo nawet płynem do spryskiwaczy! Obydwie substancje zawierają glicerynę. Drobny life-hack, może komuś się przyda ;)
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 11:23 am

Ja też zawsze myję z gliceryną. Najlepsze efekty i nie muszę się bać o to, że okna będą zdatne do mycia już na drugi dzień. Raz kolega mi polecił nabłyszczacz do zmywarki i podziałało :lol: :lol: ale mimo to drugi raz nie spróbowałem :P
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Jak myć okna?

pt wrz 11, 2020 11:27 am

Nabłyszczacz do zmywarki działa, bo ma alkohol. Ogólnie alkohol dobrze sobie radzi z takimi zadaniami. Oczywiście czysty alkohol etylowy to już przesada, ale to jest naprawdę często spotykane! I nic dziwnego, bo nabłyszczenie jest konkretne :lol: :lol:
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości