Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 11:55 am

Brakowało mi w mieszkaniu pokoju, które mogłoby służyć jako pokój gościnny. Postanowiliśmy z mężem zaadaptować poddasze, jednak jest ono niewielkie i nie wiem jak urządzić je w ładny i funkcjonalny sposób. Jakie łóżko, meble, a nawet kolory wybrać?

Chętnie zaczerpnę każdej możliwej inspiracji.
A no i co z wieźbą dachową? Da się jej jakoś pozbyć?
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:01 pm

Zobaczyłam, że pisze Pani o wieźbie dachowej, jak dla mnie wygląda ona sama w sobie przeuroczo i dodaje niesamowitego klimatu. Wystarczy odświeżyć kolor i cała robota wykonana. Zawsze żałowałam, że nie mam poddasza i nie mogę urządzić sobie na nim urokliwej sypialni.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:05 pm

A ja proponuję postawić szafę z lustrem na drzwiach. Zawsze to dodatkowe miejsce do przechowywania w domu a lustro optycznie powiększy Pani przestrzeń. Zastosowałam ten trik w swojej sypialni i naprawdę robi różnice. Dodatkowo stawiałabym raczej na jasne kolory, ciemne optycznie zmniejszą pokój. Pozdrawiam serdecznie!
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:11 pm

rude_dude234 pisze:
wt sty 07, 2020 12:05 pm
A ja proponuję postawić szafę z lustrem na drzwiach. Zawsze to dodatkowe miejsce do przechowywania w domu a lustro optycznie powiększy Pani przestrzeń. Zastosowałam ten trik w swojej sypialni i naprawdę robi różnice. Dodatkowo stawiałabym raczej na jasne kolory, ciemne optycznie zmniejszą pokój. Pozdrawiam serdecznie!
W pełni się zgadzam, tak samo zrobiłam u siebie!

A dalej, jeśli chodzi o funkcjonalne poddasze, to ja wybrałabym mimo małej przestrzeni łózko dwuosobowe. Najwyżej te najmniejsze z możliwych 120 x 200 cm, ale jak już robić dodatkowy pokój gościnny to taki w którym zmieszczą się, chociaż dwie osoby ;)
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:15 pm

Ja u siebie na skosie postawiłam na fototapetę krajobrazu, która również optycznie powiększyła pomieszczenie. Do tego ścinany w pastelowych kolorach i światełka. Pokój wygląda bajecznie. Mimo ze skosy zabierają dużo miejsca, to uważam, że naprawdę dodają klimatu i idealnie nadają się na sypialnie.
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:20 pm

Gosiak pisze:
wt sty 07, 2020 12:01 pm
Zobaczyłam, że pisze Pani o wieźbie dachowej, jak dla mnie wygląda ona sama w sobie przeuroczo i dodaje niesamowitego klimatu. Wystarczy odświeżyć kolor i cała robota wykonana. Zawsze żałowałam, że nie mam poddasza i nie mogę urządzić sobie na nim urokliwej sypialni.
Niech się Pani cieszy, że nie ma wieźby dachowej...nie dodaje, tylko zabiera cały urok. Zrobiłabym dużo, żeby jej się pozbyć, niestety- nie można ;( Jedyne co mogłam zrobić to pomalować ją na biało, by jak najbardziej ją zamaskować.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:25 pm

Ja postanowiłam dodać dużo lampek, aby jak najlepiej oświetlić pokój, do tego kolor ciepłego beżu i duże okna. Jest to pokój mojej córki, dlatego postawiłam na piętrowe łóżko, gdzie na dole jest biurko, świetne rozwiązanie! Zaoszczędziłam dużo miejsca a efekt przepiękny.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:31 pm

Nie spodziewam się, tak wielu inspirujących pomysłów i to tak szybko!
Nie chciałam tam stawiać dużej szafy, ale faktycznie, zdobędę dzięki temu miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów. Tylko czy ja znajdę taka która, będzie pasować do wymiarów...
Jasne ściany zrobię na pewno!
Dziękuję i czekam na więcej waszych pomysłów!
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:37 pm

Nie musi Pani szukać odpowiedniej szafy, jest teraz tyle możliwości zamówienia mebli na wymiar, a koszty wcale nie są dużo większe. Co więcej, zamawia Pani dokładnie taką szafę, jaką chce, a nie taką która jest aktualnie dostępna, bądź pasująca. Umeblowałem tak cały dom i każdy jest zadowolony, bo wszystko jest po naszej myśli. Polecam !
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Poddasze - jak urządzić funkcjonalnie?

wt sty 07, 2020 12:43 pm

Bulmowski.Grzegorz pisze:
wt sty 07, 2020 12:37 pm
Nie musi Pani szukać odpowiedniej szafy, jest teraz tyle możliwości zamówienia mebli na wymiar, a koszty wcale nie są dużo większe. Co więcej, zamawia Pani dokładnie taką szafę, jaką chce, a nie taką która jest aktualnie dostępna, bądź pasująca. Umeblowałem tak cały dom i każdy jest zadowolony, bo wszystko jest po naszej myśli. Polecam !
Faktycznie! Że ja na to wcześniej nie wpadłam!
Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc, idę planować !
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości