Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:14 am

Kupiliśmy z mężem większe wykończone już mieszkanie ale sypialnia to jakiś koszmar. Stare łóżko, zielone ściany, koniecznie musimy zrobić tam generalny remont, właśnie tu pojawia się problem. Co jest teraz modne? Jakie łóżko jest wygodne ? Szafa otwierana czy suwana ? Plusem pomieszczenia jest jego przestrzeń ma 20,4 m2. Jakieś pomysły, podpowiedzi? Podobają mi się ciemne meble i ściany, ale mój mąż twierdzi, że zbyt ciemny pokój nas przytłoczy, pomocy !
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:20 am

Twój mąż faktycznie może mieć rację, zbyt ciemny pokój może przytłaczać. Wprowadź jakąś równowagę - ciemno szare ściany ale białe meble bądź odwrotnie, będziecie się wtedy czyli komfortowo. Zastosowałam właśnie takie połączenie kolorystycznie w swoim salonie, wygląda to bardzo elegancko i przytulnie. Znajomi i rodzina są zachwyceni !
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:26 am

Jak dla mnie ciemne kolory w sypialni odpadają, to miejsce do odpoczynku, regeneracji, relaksu, więc powinnaś wybrać właśnie takie kolory, które pozytywnie wpływają na samopoczucie, jak i nawet na jakość snu! Wybierz coś delikatnego, w tym sezonie bardzo modny jest błękit, odpręża nas i koi nerwy. Super sprawdzą się również wszelkiego rodzaju pastele.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Alka80
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:30 am

Dla mnie najważniejsze są dopasowane meble, wszystkie jednego rodzaju. Super pomysłem jest stworzenie swoich wyjątkowych mebli na zamówienie. Sama wybierasz jaki chcesz kolor, z jakiego materiału mają być wykonane, wykończenie matowe albo błyszczące. Wszystko robione pod Ciebie na wymiar. Umeblowałam w ten sposób cały dom i efekt jest niesamowity ;)
Bu­dowa mostów to naj­lep­szy pre­tek­st do te­go, aby nie próbo­wać za­sypy­wać dzielących ludzi przepaści.

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:35 am

Meble na zamówienie to świetny pomysł, jeżeli ma się nieograniczone środki, niestety taka usługa kosztuje ;(
Co do kolorów, ciemne ścinany są świetne ! Od kilku lat niezmiennie królują szarości, więc to zawsze dobre rozwiązanie. Jeśli jesteś bardziej odważna, w tym roku bardzo modny zrobił się kolor szmaragdowy bądź granatowy, które niesamowicie łączą się ze złotymi dodatkami.
Jak masz tyle miejsca, to zdecydowanie zainwestuj w ogromne łóżko minimum 200 cm ;)
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Alka80
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:41 am

Nie przesadzajmy z tymi ogromnymi kosztami mebli na wymiar, wystarczy znaleźć odpowiedniego fachowca i się dogadać.
Z łóżkiem natomiast się zgodzę, czym większe tym lepsze ;) Wybrałam materac kieszeniowy, którego śmiało mogę polecić, sprężyny nie są łączone drutem, więc świetnie dopasowuję się do kształtu ciała.
Bu­dowa mostów to naj­lep­szy pre­tek­st do te­go, aby nie próbo­wać za­sypy­wać dzielących ludzi przepaści.

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:47 am

Jak dla mnie białe meble to strzał w dziesiątkę, największym plusem, jak dla mnie to mniejsza widoczność kurzu niż na czarnych. Jeśli chodzi o dodatki to złoto czy srebro nie wychodzi z mody, ewentualnie marmur zapewnia elegancki i nowoczesny wystój.
Mimo sporej powierzchni pokoju, zainwestowałabym w szafę suwaną, wygląda bardziej estetycznie ;)
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:49 am

Oczywiście, że szafa suwana i koniecznie dla Ciebie toaletka. Sprawiłam sobie taką i dzięki temu nie zajmuję cały ranek chłopakowi łazienki ;p
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Nowa sypialnia - jak modnie umeblować?

pt gru 13, 2019 8:55 am

Zainspirowaliście mnie! Faktycznie granat z marmurem i złotem to połączenie idealne! Serdecznie dziękuję za podpowiedzi, doszliśmy w końcu z mężem do porozumienia, dzięki wam ;p

Ps, toaletka to świetny pomysł, przeczytałam Twój komentarz mężowi wiki.g,i od razu się zgodził ;D
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości