Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:33 am

Cześć! Mam fajny temat do poruszenia, mam nadzieję, że wykażecie się nie tylko kreatywnością, ale i znajomością tej tematyki. Pytam Was o to tutaj, bo wiem, że ile ludzi tyle opinii, a najlepiej pracuje mi się na pomysłach innych osób, dzięki temu można świeżo spojrzeć na temat.
Więc: Wasze pomysły na urządzenie salonu? Co jest dla Was ważniejsze: wygląd czy funkcjonalność? A może połączenie tych dwóch cech? Stawiacie na meble nowoczesne, czy może wolicie zdecydowane odwołania do klasyki (np. ciężkie, ciemne meble).
Osobiście przyznaję się do tego, że jestem na etapie budowy domu i szukam ogromu inspiracji. Jako taki zarys salonu już mam, ale wciąż czuję, że stać mnie na więcej.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:35 am

Ja jestem zwolenniczką klasyki i zawsze na pierwszym miejscu dla mnie stoi funkcjonalność, którą posiadały meble naszych babć i dziadków. Po swoich odziedziczyłam wiekowy kredens i stół do jadalni. Niestety całość musiałam oddać do renowacji, bo nie nadawała się do użytku (korniki) i nie była niczym zaimpregnowana. Teraz do tego wszystkiego bardzo chciałabym dokupić piękny, czarno-biały, stylowy dywan, który pomógłby mi podkreślić, to, co w tym wnętrzu najpiękniejsze. Osobiście nie za bardzo rozumiem ludzi, którzy są zachwyceni plastikiem, przecież czuć go już z daleka i nie sposób czegoś takiego używać.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:35 am

A co powiesz na połączenie salonu z jadalnią? Zawsze, ale to zawsze właśnie tak wyobrażałem sobie mój przyszły dom. To fajne rozwiązanie zwłaszcza dla osób ze spora rodziną. Łatwiej zaaranżować takie pomieszczenie no i urządzić przyjęcie, święta, jakąś uroczystość. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdziłoby się u mnie, bo nie dość, że wyjechaliśmy z dala od rodziny, to jeszcze nie mamy tutaj zbyt dużo znajomych, żeby zapraszać na cokolwiek.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:36 am

Jak dla mnie to salon powinien odzwierciedlać to, jakimi ludźmi jesteśmy. Ja najbardziej cenię sobie nowoczesne rozwiązania, połączenie szkła, drewna, metalu, trochę industrializmu no i przede wszystkim ukochany plastik, który genialnie się czyści.
barbara86, dla Twojej wiadomości plastik jest jednym z najlepszych materiałów do zastosowania w domu. Wiem, że już kiedyś był na to wielki szał i może plastik obecnie kojarzony być bardzo negatywnie, jednak polecam go polubić. Jest łatwy w czyszczeniu, dość wytrzymały, no i przede wszystkim można z niego tworzyć znacznie bardziej wymyślne wzory i kształty niż z drewna.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:37 am

O fajnie, już zaczynają się tutaj tworzyć jakieś konkretniejsze dyskusje. Co do wojny pomiędzy zwolennikami drewna a plastiku powiem jedno – jak kto woli. Niech każdy układa salon pod siebie i tak będzie najwygodniej dla wszystkich. Chociaż muszę przyznać rację, że plastik bardzo łatwo się czyści i to chyba tyle z jego zalet. Ja u siebie widziałabym bardzo jasny, przejrzysty salon, z drewnianym, rozkładanym stołem i przepięknymi, wykonanymi z jasnego drewna krzesłami. Właśnie połączenie salonu i jadalni miałam już w pierwszej myśli, gdy tylko postanowiliśmy kupić działkę. Zastanawiam się jeszcze nad kolorystyką i dodatkami. Nie wiem, czy iść w stronę monochromatycznych barw, czy może zdecydować się na połączenia różnych kontrastowych kolorów.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:38 am

Ula.Ginter zazdroszczę Ci możliwości posiadania salonu i jadalni w jednym. Co do kolorystyki zdecydowałbym się na połączenie różnych kolorów, nie przepadam za stonowanymi barwami, które niewiele mówią o charakterze właścicieli, a wyglądają raczej jak typowe wnętrza z katalogów. Wszystkie na jedno kopyto, a co najgorsze – to się prawie każdemu podoba.
A co z podłoga? Ktoś z Was ma może podgrzewanie podłogowe? W takim wypadku panele czy podłoga drewniana? Dywany? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:39 am

guzik_ilona, mnie pouczać nie musisz, wiem, czym jest plastik i jakie jest jego zastosowanie, po prostu całkowicie nie odpowiada mi jego faktura. Wolę meble z duszą, takie, które coś reprezentują swoją historią. I ja raczej zawsze będę szła w tym kierunku, taki styl najbardziej mi odpowiada. U siebie mam jeszcze dość jasną podłogę, na której nie ma zbieraczy kurzu – czyli dywanów. Postanowiłam całkowicie je wyeliminować, bo wydawały mi się zbędne. Niestety do całkowitej wymiany u nas idzie szafka RTV, która stylistycznie totalnie nie pasuje, aż wstyd...

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:40 am

barbara86 ja nie chciałam nikogo pouczać, tylko zaproponować nowe rozwiązania. To, co nowoczesne wcale nie musi oznaczać tandetnego i „sztucznego”. Rozumiem Twoją fascynację starymi meblami, moja mama ma tak samo. Ciągle gromadzi jakieś meble, które podobno mają historię i „aż żal się ich pozbyć”, niestety tak często zaczyna się zbieractwo. Gdybym ja miała generalnie remontować salon, lub decydować się na zakup nowych mebli postawiłabym na przejrzystość. Ostatnio bardzo urzekły mnie krzesła przezroczyste, coś takiego jak tutaj: https://4krzesla.pl/k/krzesla/krzesla-przezroczyste No jak dla mnie to rozwiązanie idealne do stylowego salonu, a nawet jadalni. A co najlepsze – jest tych krzeseł tyle, że nie sposób skupić się na jednym... Nie wiem na które z nich mogłabym się zdecydować, jednak wiem, że wybrałabym właśnie przezroczyste – oryginalne, nadające wnętrzu nieco więcej lekkości.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:40 am

guzik_ilona, no ja właśnie myślałam o takich ideach, że coś nowoczesnego połączyć z funkcjonalnością, a takie przezroczyste krzesła rzeczywiście całkiem nieźle się prezentują, a w późniejszym czasie same w sobie mogą stać się dekoracją. Ja to mam taki wewnętrzny dylemat, bo z jednej strony podobają mi się czyste, jasne, wręcz skandynawskie salony, w których króluje głównie biel i szarości, ale z drugiej strony, gdy na blogach widzę jakiekolwiek mieszanki stylów, albo styl vintage jakoś mnie do niego ciągnie. Ehh... Ciężkie życie kobiety, nie wiem w którą stronę iść i sama się gubię w swoich myślach. Podoba mi się prawie wszystko, ALE U KOGOŚ, gdybym ja miała mieć to u siebie nie wiem czy byłabym zadowolona. Chyba muszę jeszcze poprzeglądać trochę blogów wnętrzarskich i katalogów, by poszukać czegoś, co pomoże mi zdecydować się na konkretny styl.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:41 am

Bulmowski_Grzegorz, ja nad ogrzewaniem podłogowym nigdy wcześniej się nie zastanawiałam i nie wiem czy udałoby się do tego przekonać mojego lubego, wiem, że on nie przepada za „niepotrzebnymi wydatkami”... Czeka nas wymiana podłogi za jakieś 3 lata, widać, że jest już lekko poniszczona, ale jakoś daje radę. Na razie i tak odkładamy na remont pokoju dziecka, bo to będzie u nas priorytetem na początku nowego roku.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:42 am

Ja też jestem za całkowitym porzuceniem jakichkolwiek dywanów, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że panele podłogowe będą najlepszym rozwiązaniem. Gdybym spała na pieniądzach chciałabym mieć podłogę podgrzewaną wyłożoną płytkami i do tego jakiś stylowy kominek, przy którym zimową porą można byłoby miło spędzać czas. Nie sądzę, bym kiedykolwiek doczekała takiego luksusu, ale marzyć nikt mi nie zabroni :)
Do tego wszystkiego bardzo podobają mi się mieszkania urządzone w loftowym stylu, wysokie sufity, lampy wiszące na długich kablach, celowo niewykończone fragmenty salonu, widoczne instalacje elektryczne, to też w pewnym sensie stanowi odskocznię od tych katalogowych mieszkań.
Aha! Jeszcze jedną rzeczą, która niesamowicie mi się podoba to jest tzw. barek np. przy połączeniu salonu z kuchnią. Do tego wysokie krzesła, jakoś one tam się specjalnie nazywają, no i całość gotowa. No po prostu nie wychodziłabym z tak urządzonego domu!
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:42 am

Rzeczywiście, nie wpadłam wcześniej na coś takiego... A o loftowych pomieszczeniach nie miałam pojęcia, chyba nie są aż tak popularne u nas. Bo wysokie sufity to chyba głównie w kamienicach?
Aż żałuję, że ktoś tutaj wspomniał o kominku, który teraz ląduje na mojej liście życzeń... Facet nie będzie zadowolony, ale może uda się gdzieś do projektu upchnąć takie cudo.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:43 am

No właśnie mi nie widzi się połączenia np. ogrzewania podłogowego i dywanów, dla mnie połączenie tych dwóch rzeczy mija się z celem, ale i są takie asy, które chcą mieć „wszystko”, co w efekcie daje wielkie „nic”. Ja to chyba żyję w jakimś innym świecie, bo nigdy wcześniej nie słyszałem o przezroczystych krzesłach... Co prawda wyglądają naprawę ciekawie i aż chciałoby się ich dotknąć, ale widzę je raczej w ogrodzie, jako aranżacja ciekawego miejsca do wypoczynku. W salonie postawiłbym raczej jakieś ciekawe meble, ale nieprzekombinowane, takie które zachwycą mnie nie tylko swoim wyglądem, ale i funkcjonalnością.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:45 am

A mi się te przezroczyste krzesła zupełnie nie podobają i nie widzę nich nigdzie. Może jedynie w kawiarni, albo lodziarni, jako element wystroju. Dla mnie krzesło musi być przede wszystkim trwałe i stabilne, a tamte na takie nie wyglądają. A co sądzicie o kanapach do salonu? Warto inwestować w tę pokrytą naturalną skórą? Bo nie będę ukrywać, ale eko-skóra nie wchodzi w grę, jest dla mnie zbyt sztuczna. Te pokryte tkaniną ciężko się czyści i jakoś do mnie nie przemawiają.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:45 am

barbara86, ale Ty narzekasz, ja nie mogę Cię czytać (o ile można to tak nazwać). Lepiej skorzystać z tego, że i tak zabili już zwierzę i zafundować sobie naturalną skórę niż czerpać z tego, co do zaoferowania ma nam najnowsza technologia? Obecnie eko-skóra fakturą, wyglądem i właściwościami przypomina skórę naturalną i myślę, że właśnie taki wybór będzie najbardziej rozsądnym. Kanapa w salonie powinna być przede wszystkim wygodna, z poduszkami, na których można oprzeć głowę no i musi pasować do reszty wystroju salonu.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:47 am

Ludzie, nie ma co się kłócić, proponuję zwykłą wymianę zdań, a przecież i tak każdy kupi to, co będzie chciał. Wydaje mi się, że w takim celu został założony ten wątek. Fajnie, że pokazujecie mi to, jak widzicie salon idealny, ale nie pozabijajcie mi się tutaj. Co do sofy to już o niej myślałam. Kusi mnie narożnik z tkaniny, taki rozkładany, na którym można przenocować znajomych albo rodzinkę, a do tego sporych rozmiarów poduchy do siedzenia, takie niby pufy. Fajnie to wygląda i jest dość wygodne.
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Urządzanie salonu. Ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Co polecacie?

pn cze 05, 2017 7:48 am

Co do kanapy to ja wolałbym coś skromnego, co łatwo się czyści i nie niszczeje po pierwszym roku użytkowania, ale obecnie ciężko trafić na takie produkty. Albo idą w kierunku minimalizmu, a co za tym idzie wszystko jest gorszej jakości, albo mega przepych, gdzie zwykła sofa kosztuje 10 000zł. Jak dla mnie takie coś jest grubą przesadą.
To, co mówię jest najważniejsze!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości