Strona 1 z 1

Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:07 am
autor: rude_dude234
Cześć. Za kilka tygodni rozpoczynam nową pracę i będę pracować zdalnie. Dotychczas pracowałam z biurze i będzie to moja pierwsza praca zdalna. Jest tu ktoś, kto również pracuje zdalnie? Jeśli tak, to poradźcie mi, jak urządzić biuro w domu. Jestem kompletnie nieprzygotowana. Na razie nie mam nawet biurka. Liczę na wasze porady!

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:09 am
autor: martaasta09
Cześć. Ja pracuję w domu od ponad roku. Na pewno przygotuj się do tego, że pierwsze tygodnie będą dla Ciebie bardzo ciężkie. Do pracy zdalnej trzeba się po prostu przyzwyczaić. Co do biura, to wszystko zależy czy będziesz urządzać mały kącik, np. w salonie lub sypialni, czy masz całe pomieszczenie, które możesz przeznaczyć na domowe biuro. Ja mam swój własny kącik w salonie. Kupiłam pojemne biurko z szufladami i wygodne krzesło – to podstawa na home office. Tego rodzaju meble polecam kupić stacjonarnie. Ja kupowałam online i musiałam odsyłać, bo krzesło okazało się niewygodne, a biurko za małe. Drugi raz kupowałam już stacjonarnie i jestem bardzo zadowolona.

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:10 am
autor: Slaw34
Ja też pracuję zdalnie i ze swojego doświadczenia wiem, że domowe biuro to duża odpowiedzialność! Zadbaj przede wszystkim o BHP. Uporządkuj wszystkie kable. Ja zrobiłem dziurę w biurku, przez którą przechodzą wszystkie kable. Polecam. Miałem problem z plączącymi się kablami, cały czas ciągle zahaczałem o nie nogami. Na szczęście wystarczy wywiercić tylko dziurę w biurku na kable. Odpowiem uprzedzając pytania. Aby to zrobić potrzebna jest otwornica - https://wiertools.pl/otwornice-c-15.html

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:12 am
autor: matov_car
Biurko i krzesło to podstawa – wiadomo, ale z doswiadczenia wiem, ze dobrze jest posiadac jakas komode, bądź regal, zeby przechowywac wszystkie rzeczy, których na co dzien uzywamy w pracy. Ja na co dzien dużo drukuje, więc potrzebuje miejsca do przechowywania dokumentow. Kupilam pojemny regal i wszystkie dokumenty, uprzednio posegregowane przechowuje w segregatorach. Polecam kupno wszelkich akcesoriow biurowych – segregatory, karteczki samoprzylepne do notatek, kalendarz czy planer.

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:13 am
autor: szymek_lewicki
A ja mam inne zdanie, niż uzytkownik wyzej. Home office to przede wszystkim komunikacja online, więc musisz zainwestować w porzadną kamerke, dobry mikrofon i sluchawki. To podstawowe narzedzia do codziennej pracy, a nie zadne karteczki samoprzylepne. No i jak ktos wczesniej wspomniał – BHP!! Plączące się kable nie wchodzą w grę. W domowym biurze musi panować taki sam porządek, jak w prawdziwym biurze.

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:15 am
autor: Aleksy92
Ja pracuje w domu już od dobrych kilku lat. Mieszkam w domu, więc miałem możliwość urządzenia sobie biura, jako osobnego pomieszczenia. Bardzo to sobie cenie, bo do pracy potrzebuje ciszy i spokoju, żeby się skupić. Jeśli też masz taką możliwość, to jak najbardziej polecam. I jeszcze coś, bez czego nie wyobrażam sobie pracy – 2 monitory!!! Nie wiem, na czym będziesz pracować, czy na komputerze stacjonarnym, czy na laptopie, ale 2 monitory to podstawa. Koszt monitora to jakieś kilkaset złotych, więc możesz zainwestować w niego sama, lub zapytac pracodawcę, czy istnieje możliwość, żeby firma kupiła. To bardzo ulatwia prace. Ja już nie wyobrazam sobie pracy bez drugiego monitora, a nawet zastanawiam się nad kupnem trzeciego !!

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:16 am
autor: a.tracz
Cześć. Ja pracuje zdalnie od pół roku. Niestety mieszkam w bloku i mam ograniczony metraż, więc domowe biuro urządziłam sobie w sypialni. Tam mam spokój, ciszę i przede wszystkim miejsce na biurko i krzesło. Niestety zabrakło miejsca na dodatkowy regał, więc kupiłam półki na ścianę, na których trzymam wszystkie niezbędne dokumenty i akcesoria biurowe. Polecam patent z wywierceniem otworu na kable za pomocą otwornicy. Mój mąż zrobił to samo w moim biurku i tym samym rozwiązał problem z plączącymi się kablami. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:19 am
autor: barbara86
Witamy w gronie osób pracujących w domu! Ja szczerze powiem, nie wyobrażam już sobie siebie w biurze. Praca w domu jest niezwykle wygodna, choć początki były mega trudne. Dobrze, że masz jeszcze kilka tygodni na przygotowania, ja jak zwykle robiłam wszystko na ostatnią chwilę. Pojemne biurko i wygodne, dopasowane krzesło to podstawa, niezależnie od tego czy urządzasz biuro, czy mały kącik biurowy. Nikt wcześniej nie wspomniał o porządnej lampce, a odpowiednie oświetlenie to przecież podstawa. Mam własną firmę i wszystko kupuję sama. Polecam – 2 monitory, mikrofon do rozmów, które na pewno będziesz przeprowadzać pracując zdalnie, okulary z antyrefleksem, żeby oczy nie bolały i mocną kawę o poranku ;)))

Re: Jak urządzić biuro w domu?

: pn mar 06, 2023 8:22 am
autor: rude_dude234
Dzięki wszystkim za praktyczne porady. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem nieprzygotowana do pracy w domu. Muszę kupić przede wszystkim biurko i krzesło, nie wspominając nawet o tych wszystkich akcesoriach, o których wspomnieliście. Mam nadzieję, że praca zdalna spodoba się również mnie! Dzięki jeszcze raz.