Jak urządzić biuro w domu?

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:07 am

Cześć. Za kilka tygodni rozpoczynam nową pracę i będę pracować zdalnie. Dotychczas pracowałam z biurze i będzie to moja pierwsza praca zdalna. Jest tu ktoś, kto również pracuje zdalnie? Jeśli tak, to poradźcie mi, jak urządzić biuro w domu. Jestem kompletnie nieprzygotowana. Na razie nie mam nawet biurka. Liczę na wasze porady!
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:09 am

Cześć. Ja pracuję w domu od ponad roku. Na pewno przygotuj się do tego, że pierwsze tygodnie będą dla Ciebie bardzo ciężkie. Do pracy zdalnej trzeba się po prostu przyzwyczaić. Co do biura, to wszystko zależy czy będziesz urządzać mały kącik, np. w salonie lub sypialni, czy masz całe pomieszczenie, które możesz przeznaczyć na domowe biuro. Ja mam swój własny kącik w salonie. Kupiłam pojemne biurko z szufladami i wygodne krzesło – to podstawa na home office. Tego rodzaju meble polecam kupić stacjonarnie. Ja kupowałam online i musiałam odsyłać, bo krzesło okazało się niewygodne, a biurko za małe. Drugi raz kupowałam już stacjonarnie i jestem bardzo zadowolona.
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:10 am

Ja też pracuję zdalnie i ze swojego doświadczenia wiem, że domowe biuro to duża odpowiedzialność! Zadbaj przede wszystkim o BHP. Uporządkuj wszystkie kable. Ja zrobiłem dziurę w biurku, przez którą przechodzą wszystkie kable. Polecam. Miałem problem z plączącymi się kablami, cały czas ciągle zahaczałem o nie nogami. Na szczęście wystarczy wywiercić tylko dziurę w biurku na kable. Odpowiem uprzedzając pytania. Aby to zrobić potrzebna jest otwornica - https://wiertools.pl/otwornice-c-15.html
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:12 am

Biurko i krzesło to podstawa – wiadomo, ale z doswiadczenia wiem, ze dobrze jest posiadac jakas komode, bądź regal, zeby przechowywac wszystkie rzeczy, których na co dzien uzywamy w pracy. Ja na co dzien dużo drukuje, więc potrzebuje miejsca do przechowywania dokumentow. Kupilam pojemny regal i wszystkie dokumenty, uprzednio posegregowane przechowuje w segregatorach. Polecam kupno wszelkich akcesoriow biurowych – segregatory, karteczki samoprzylepne do notatek, kalendarz czy planer.
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:13 am

A ja mam inne zdanie, niż uzytkownik wyzej. Home office to przede wszystkim komunikacja online, więc musisz zainwestować w porzadną kamerke, dobry mikrofon i sluchawki. To podstawowe narzedzia do codziennej pracy, a nie zadne karteczki samoprzylepne. No i jak ktos wczesniej wspomniał – BHP!! Plączące się kable nie wchodzą w grę. W domowym biurze musi panować taki sam porządek, jak w prawdziwym biurze.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:15 am

Ja pracuje w domu już od dobrych kilku lat. Mieszkam w domu, więc miałem możliwość urządzenia sobie biura, jako osobnego pomieszczenia. Bardzo to sobie cenie, bo do pracy potrzebuje ciszy i spokoju, żeby się skupić. Jeśli też masz taką możliwość, to jak najbardziej polecam. I jeszcze coś, bez czego nie wyobrażam sobie pracy – 2 monitory!!! Nie wiem, na czym będziesz pracować, czy na komputerze stacjonarnym, czy na laptopie, ale 2 monitory to podstawa. Koszt monitora to jakieś kilkaset złotych, więc możesz zainwestować w niego sama, lub zapytac pracodawcę, czy istnieje możliwość, żeby firma kupiła. To bardzo ulatwia prace. Ja już nie wyobrazam sobie pracy bez drugiego monitora, a nawet zastanawiam się nad kupnem trzeciego !!
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:16 am

Cześć. Ja pracuje zdalnie od pół roku. Niestety mieszkam w bloku i mam ograniczony metraż, więc domowe biuro urządziłam sobie w sypialni. Tam mam spokój, ciszę i przede wszystkim miejsce na biurko i krzesło. Niestety zabrakło miejsca na dodatkowy regał, więc kupiłam półki na ścianę, na których trzymam wszystkie niezbędne dokumenty i akcesoria biurowe. Polecam patent z wywierceniem otworu na kable za pomocą otwornicy. Mój mąż zrobił to samo w moim biurku i tym samym rozwiązał problem z plączącymi się kablami. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:19 am

Witamy w gronie osób pracujących w domu! Ja szczerze powiem, nie wyobrażam już sobie siebie w biurze. Praca w domu jest niezwykle wygodna, choć początki były mega trudne. Dobrze, że masz jeszcze kilka tygodni na przygotowania, ja jak zwykle robiłam wszystko na ostatnią chwilę. Pojemne biurko i wygodne, dopasowane krzesło to podstawa, niezależnie od tego czy urządzasz biuro, czy mały kącik biurowy. Nikt wcześniej nie wspomniał o porządnej lampce, a odpowiednie oświetlenie to przecież podstawa. Mam własną firmę i wszystko kupuję sama. Polecam – 2 monitory, mikrofon do rozmów, które na pewno będziesz przeprowadzać pracując zdalnie, okulary z antyrefleksem, żeby oczy nie bolały i mocną kawę o poranku ;)))

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jak urządzić biuro w domu?

pn mar 06, 2023 8:22 am

Dzięki wszystkim za praktyczne porady. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem nieprzygotowana do pracy w domu. Muszę kupić przede wszystkim biurko i krzesło, nie wspominając nawet o tych wszystkich akcesoriach, o których wspomnieliście. Mam nadzieję, że praca zdalna spodoba się również mnie! Dzięki jeszcze raz.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości