Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:04 am

Cześć. Kupiłem mieszkanie nad morzem. Przeprowadzam się, a żeby przewieźć wszystkie rzeczy muszę pokonać 120 km w jedną stronę. Nowe mieszkanie będę dopiero urządzać. Nie chce zostawiać moich mebli w starym mieszkaniu. Chce wziąć je ze sobą. Jak radziliście sobie podczas przeprowadzki i podczas urządzania wnętrza? Jak przewoziliście meble?
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:05 am

Ja z mężem miałam ten sam dylemat, chociaż przeprowadzaliśmy się tylko 15 km dalej. Nie polecam przewożenia nawet tych najmniejszych mebelków w aucie. Szkoda auta, naprawdę... I mówię to z własnego doświadczenia, bo auto mieliśmy całe w ryskach i małych wgnieceniach. Auto było też bardzo brudne. Pył, kurz, piach weszły dosłownie w każdy zakamarek. Na szczęście dało się je doprowadzić do poprzedniego stanu, a nawet jeszcze lepszego, bo auto oddaliśmy w ręce profesjonalistów. Skorzystaliśmy z: https://pmtautomotive.pl/kosmetyka-samo ... -koszalin/
Ostatnio zmieniony czw paź 20, 2022 9:21 am przez a.tracz, łącznie zmieniany 2 razy.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:06 am

Po pierwsze wow gratulacje. Własne mieszkanie nad morzem? Super! Po drugie, powodzenia – urządzanie mieszkania zapewne będzie kosztować Cie dużo stresu, jak to jest zawsze przy remontach i przeprowadzkach, ale powiem Ci, że jak już jesteś na swoim to i tak super. Najgorsze to przewożenie rzeczy, a mebli to już w ogóle. Poradziłabym Ci, żebyś je zostawił, ale skoro już chcesz je ze sobą wziąć, to bus, bus i tylko bus. Nie wiem, gdzie dokładnie się przeprowadzasz, ale mam znajomego, co wynajmuje busy na Pomorzu, w razie co daj znac, dam ci do niego kontakt.
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:07 am

Ja wynająłem busa. Najlepiej byłoby, żeby meble zostawić w starym mieszkaniu, a nowe urządzić na nowo, ale wiadomo, nie każdy ma takie możliwości finansowe i ja należe właśnie do takich osób. Jeśli masz możliwość, wynajmij pojemnego busa. Zmieścisz w nim nie tylko meble, ale także mniejsze akcesoria. Własnym autem przewoziłem pojedyncze rzeczy zapakowane w kartony, bo mi szkoda było, żeby się porysowało, a o rysy w aucie nie trudno.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:09 am

Zalezy.. czy będziesz wszystkie po kolei rozkrecal czy nie. Ja mam swoja przyczepke, rozkrecilem wszystkie meble, zabezpieczylem i sam przewozilem, ale jak masz jechac 120 km w jedna strone to jedynym rozwiazaniem jest bus. Wynajecie pewnie kosztuje z kilka stow, ale chociaz będziesz spokojny, ze meble nie zostana zniszczone. Poza meblami mozesz przewiezc tez reszte rzeczy, ewentualnie zrobic kilka kursow jak masz ich bardzo dużo.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:10 am

Przemysl to... O wiele latwiej będzie zostawic meble i kupic nowe, nawet jakieś najtansze. Ja tak zrobilem i mialem swiety spokoj. Jakbym mial wszystkie meble przewozic to bym chyba zwariowal tyle tego jest. I mieszkanie sobie urzadzilem na nowo - nowe mieszkanie, nowe rzeczy. To moja opinia.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:11 am

No ja wiem, ze o wiele łatwiej jest zostawić, ale to są naprawdę dobre, dębowe meble :roll: Mają zaledwie kilka lat i nie chce ich zostawiać.... Po za tym nie mam pieniędzy, żeby przeznaczyć kilka tysięcy na nowe... Dlatego muszę je przewieźć.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:12 am

My przewoziliśmy wszystko autem, ale akurat te duże meble zostawilismy, a te mniejsze bralismy ze soba :P Jak wszystko porozkrecasz i nie pogubisz srubek to da rade to zrobic, ale jak masz mozliwosc to wynajmij busa. Przeprowadzki i urzadzanie mieszkania lub domu to mordega... Ale efekt jest tego wart.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Jak przewieźć meble z miasta do miasta?

czw paź 20, 2022 9:13 am

Matko, ja popelnilam blad.... Wszystko przewozilam na chama swoim autem. Jest dość duze i pojemne, to fakt, ale pozniej sobie plulam w brode, bo i fotel musialam zszywac bo zahaczylam i kokpit się porysowal, i plastiki od drzwi.... Zaoszczedzilam kilka stow na transporcie, które pozniej musialam wydac na car detailing, zeby doprowadzic auto do w miaare dobrego stanu.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości