Strona 1 z 1

Wymiana pieca

: wt wrz 01, 2020 11:28 am
autor: wiki.g
Cześć :D
W domu mam jeszcze stary piec węglowy. Teraz jest okazja, żeby dostać dofinansowanie na nowy piec, więc razem z mężem postanowiliśmy się skusić na coś energooszczędnego 8-)
Macie jakieś pomysły? Co będzie najlepsze dla domu jednorodzinnego z kuchnią. łazienką i trzema pokojami?

Re: Wymiana pieca

: wt wrz 01, 2020 11:33 am
autor: Ula.Ginter
Hej!
My też wymienialiśmy piec i dostaliśmy dofinansowanie z rządowego programu - czyste powietrze. Z tym że nie wybierasz sobie pieca, który chcesz. Musi on spełniać kryteria tego programu. My z mężem się na tym nie znamy i nam doradzili (właściwie to wybrali za nas :shock:) ale nie narzekamy - tak naprawdę, to jestem zadowolona z takiego obrotu spraw :lol:

Re: Wymiana pieca

: wt wrz 01, 2020 11:40 am
autor: szymek_lewicki
Też nie ma co się zbytnio nakręcać - warunki programu spełnia praktycznie każdy nowy piec. Musielibyście wybrać jakiegoś starego smoka, żeby wam nie przyznali dofinansowania :lol:
A tak serio, to polecam poszperać sobie trochę w ofertach na kotły Junkers albo Buderus - te są energooszczędne i wydajne.

Re: Wymiana pieca

: wt wrz 01, 2020 12:01 pm
autor: matov_car
Kupiłem swój (Buderus :D). Serdecznie polecam, bo to już 6 miesiąc i do tej pory nie miałem okazji do ponarzekania.

Re: Wymiana pieca

: wt wrz 01, 2020 12:07 pm
autor: Bartosz_07
Dokładnie tak jak powiedział matov - sprawdź sobie SiB, polecam kotły gazowe Buderus - sam mam taki w domu. Serwisowanie nie jest drogie, do tej pory nie miałem żadnych problemów. Warto za to wspomnieć o rachunkach za prąd, bo są nieporównywalnie mniejsze. Nowy kocioł kupiłem z dofinansowaniem i teraz jeszcze mniejsze rachunku - szybko sie zwraca :D

Re: Wymiana pieca

: wt wrz 01, 2020 12:27 pm
autor: Bulmowski.Grzegorz
Hejka, tak sobie przeglądam te kotły i mam jedno poważne pytanie :lol: Czy ja sam będę musiał ten piec/kociołek dowieźć i zamontować? Jak kupowaliście, to musieliście za to dodatkowo zapłacić? Czy kwestie konserwacyjne są drogie?

Re: Wymiana pieca

: wt wrz 01, 2020 12:48 pm
autor: Anielka96.85
Cześć,
w moim przypadku było to tak, że zamówiłam właśnie w SIB no i nie miałam żadnych problemów. Panowie wnieśli, zamontowali i wszystko podłączyli. Ja po prostu stałam i czekałam 8-) Ale panowie się szybko uwinęli. Nie płaciłam dodatkowo za te usługi, więc ogromny plus dla SIB :D

Re: Wymiana pieca

: śr wrz 02, 2020 5:24 am
autor: Slaw34
Polska dostaje dofinansowanie z UE na wymianę pieca na nowy, bo to wszystko jest w ramach programu UE. Chodzi o ograniczenie zanieczyszczeń i jestem jak najbardziej na tak.Powiem więcej, powinny być kary dla tych, którzy eksploatują stare, przedpotopowe piece, które dymią bardziej niż Smok Wawelski :oops:

Re: Wymiana pieca

: śr wrz 02, 2020 5:32 am
autor: KokoszkaP23
Sama mam w domu kocioł wiszący dwufunkcyjny i złego słowa o nim nie powiem. Kultura pracy na bardzo wysokim poziomie i praktycznie 0 awarii. Komora spalania jest zamknięta, ale nie wiem, czy to ma większe znaczenie. Pamiętaj tylko, żeby wybierać kocioł kondensacyjny, bo taki jest bardziej oszczędny :D