Poprawa termoizolacji

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:45 am

Hejka! Macie może jakieś sprawdzone sposoby na poprawę termoizolacji? Wymieniłem jakiś czas temu całą instalację grzewczą, ponieważ miałem nadzieję na oszczędności, a tutaj klops! Znajomy mi powiedział, żebym poprawił izolację pomieszczenia. Macie z tym może jakieś doświadczenia, którymi warto się podzielić?
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:46 am

Jeśli po wymianie instalacji cały czas masz problem z ogrzewaniem, to jestem pewny, że gdzieś Ci ucieka ciepło. Okna, drzwi? Jest kilka opcji, które musisz sprawdzić!
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:46 am

Warto o pomoc poprosić fachowca z kamerą termowizyjną. Będziesz dokładnie wiedział, którędy Ci ucieka ciepłe powietrze.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:47 am

Super pomysł! Osobiście myślę, że coś nie tak może być z oknami. Mimo, że je wyregulowałem, to gdy stanę przy oknie, to czuję chłód. Kurcze. Wiecie może, co z tym fantem zrobić?
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:47 am

Może czas wymienić uszczelki? Jeśli okna są leciwe, to po prostu guma sparciała. Sprawdź i jeśli mam rację, to wymień uszczelki i po problemie.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:48 am

Sprawdziłem i rzeczywiście uszczelki nie wyglądają zbyt dobrze. Postaram się je wymienić w najbliższym czasie. Zastanawiam się nad wymianą drzwi wejściowych. Macie jakieś rekomendacje?
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:49 am

Ostatnio wymieniłem drzwi wejściowe na aluminiowe i szczerze polecam! Doskonale chronią przed zimnym powietrzem i tłumią hałas z klatki schodowej.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Poprawa termoizolacji

pt maja 29, 2020 7:49 am

Super rekomendacja! Mieszkam w bloku, więc codziennie słyszę ujadającego na klatce schodowej psa sąsiada. Może, gdy wymienię drzwi to będzie po problemie :D
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości