Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:21 am

Cześć!
W tym roku przygotowujemy się do budowy naszego domu. Pierwsze prace na budowie już są czynione, nie ma u nas większych mrozów, więc nie mamy z tym problemu, a wiem, że im wcześniej, tym lepiej zacząć.

Wraz z żoną wciąż zastanawiamy się nad tym, jakie ogrzewanie wybrać. Chodzi głównie o wygodę, koszt położenia takiego ogrzewania i późniejszego go utrzymania. Mam nadzieję, że nie tylko ja stoję przed takim wyborem i ktoś tu już wcześniej spotkał się z tymi dwoma możliwościami ogrzewania.

Jakieś plusy, minusy? Konkretne informacje potrzebne, by dobrze zorientować się w temacie?
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:21 am

Hmm, wszystko w dużej mierze zależy od tego, jak widzisz swoje finanse. Jeśli tutaj nie ma większego problemu to ja stawiałbym na ogrzewanie elektryczne - według mnie jest mniej awaryjne i bardziej się "opłaca" na dłuższą metę. Ale mówię to tylko z perspektywy osoby, która miała do czynienia z dwiema wersjami ogrzewania. Przez pewien czas pieniędzy nie brakowało i wydawać by się mogło, że ogrzewanie elektryczne jest super, no ale później przyszedł gorszy czas i nie było już tak kolorowo :P Także mówię, wszystko zależy od funduszy.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:22 am

A może węgiel? U nas się dobrze sprawdza, jest tani i nie mamy problemu z pieniędzmi...
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:22 am

O nieeee, w węgiel nigdy się nie wpakuję. Nie dość, że trzeba pilnować, by na wieczór była ciepła woda to jeszcze nosić ten węgiel, wszystko się brudzi. A na starość? Nie wyobrażam sobie nosić ciężkich wiader czy koszy węgla i czekać, aż mi się wszystko rozpali. Jeśli chcę mieć ciepłą wodę - odkręcam ciepłą wodę. Chcę mieć ciepło w domu? Ustawiam ogrzewanie. Węglowi mówię nie :)
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:23 am

O widzisz, a u nas sprawdza się naprawdę dobrze, nie ma takiego syfu, jak myślałam kiedyś, że będzie. Z tym akurat nie mam problemu. A noszenie... no cóż, to prawda, ktoś musi to robić.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:24 am

No dobra, ja mogę się wypowiedzieć, jeśli chodzi o oba ogrzewania, bo ja wybrałam gazowe, a moja siostra elektryczne, więc jakieś doświadczenie w tym wszystkim mam :P

Ogrzewanie gazowe ma takie plusy, że nie ma częstych przerw w dostawie gazu - a w dostawie prądu czasami zdarzają się przestoje (zwłaszcza w małych miejscowościach). Czasami u nas było tak, że ja miałam normalnie ogrzewany dom, a siostra marzła i dzwoniła, czy może przyjechać (skrajna sytuacja mogłoby się wydawać, ale się zdarzyła :P).

No i tutaj zasadnicza różnica jest w koszcie takiego ogrzewania, gazowe wychodzi w skali roku praktycznie o połowę taniej, niż elektryczne. Nie ma się co dziwić, prąd kosztuje więcej, niż gaz. Więc jeśli ktoś zdecyduje się na takie rozwiązanie musi mieć sporo pieniążków.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:24 am

No w sumie z tego, co widzę, większość mimo wszystko wybiera właśnie ogrzewanie gazowe. Ze względu na koszty ogrzewania... Muszę się nad tym zastanowić, bo przeżyć za wypłaty też jakoś trzeba. Elektryczne kusi - za łatwo dostępność, ale te ceny... Jeszcze mówi się, że cena prądu ma iść w górę. To już w ogóle :P
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:25 am

Jeśli chodzi o ogrzewanie elektryczne to z powodzeniem można też zastanowić się nad pompą gruntową, ona całkiem efektywnie działa i wykorzystuje energię a i w sumie, z tego, co się orientowałem koszt ogrzewania przez nią nie jest taki wysoki. Ale to byś musiał się bardziej zorientować w temacie, bo to tak tylko na szybko czytałem.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:25 am

Chyba czytaliśmy ten sam poradnik :P Widziałem info o takiej pompie, ale teraz zastanawiam się ile trzeba byłoby wydać pieniędzy na sam start, na zakup tej pompy i rozłożenie wszystkich instalacji, które są mi potrzebne.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:26 am

No przy ogrzewaniu gazowym masz taki plus, że nie musisz stać i pilnować "czy działa" "czy się wyłączyło" i inne. Ustawiasz, kiedy ma się włączyć, w jakich dniach, o jakiej porze, czy w weekendy ma grzać częściej, czy ma grzać przed przyjściem domowników z pracy/szkoły. Według mnie to naprawdę fajne rozwiązanie. Zwłaszcza dla osób, które cenią sobie wygodę.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

pn lut 04, 2019 11:27 am

Dzięki za wszystkie uwagi, na pewno się z nimi zapoznam i coś wybierzemy :)
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość