Poczekać na odrolnienie gruntu, czy sprzedaż już teraz?

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Poczekać na odrolnienie gruntu, czy sprzedaż już teraz?

wt wrz 15, 2020 7:10 am

Mam kilka gruntów, które chciałabym sprzedać, ale nie są one odrolnione, w sensie mają być za rok, bo taki jest plan gminy, ale jeszcze nie są. Mam kupca, ale wartość działki ze względu na nieuregulowane kwestie jest niższa. Poczekać ten rok, czy sprzedać teraz?
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Poczekać na odrolnienie gruntu, czy sprzedaż już teraz?

wt wrz 15, 2020 7:11 am

Ja bym poczekała ten rok, bo skoro teraz jest to zwykłe pole, możesz sporo na tym stracić. Przecież zwykła rola nie kosztuje tyle, a działka pod budowę domu jest naprawdę sporo warta. Oczywiście zależy to od miejsca lokalizacji, ale w sumie nawet na jakiejś wiosce to kosztuje. Także moja rada jest taka: czekaj, potem sprzedaż za 50% więcej i nie będziesz sobie pluła w twarz, że nie poczekałaś.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Poczekać na odrolnienie gruntu, czy sprzedaż już teraz?

wt wrz 15, 2020 7:11 am

A ja powiedziałabym sprzedaj. Dlaczego? A jaką masz pewność, że ta działka zostanie odrolniona, w sensie stanie się normalną działką budowlaną? Nigdy nie masz takiej pewności, bo u nas jest jak jest. Ja znam takie przypadki, gdzie ludzie kupili działkę pod budowę domu i do tej pory nie wybudowali, bo ciągle jest to zwykłe pole uprawne. Dla nich kupno nie było korzystne, ale dla sprzedawcy to była dobra inwestycja, bo tak miałby ugór przez kolejne lata, a tak ma realne pieniądze.
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Poczekać na odrolnienie gruntu, czy sprzedaż już teraz?

wt wrz 15, 2020 7:11 am

Ja mam taką działkę i jestem złą, że nie sprzedałam. Wydawało mi się, że jak poczekam, to dostanę więcej. Będą większe pieniądze, więc warto czekać, znajdzie się inny kupiec, bo dobra lokalizacja, ale gmina zmieniła zdanie i teraz nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Już cała okolica o tym wie, że chętnych nie ma. Ja się mecze z tą działką, bo nie może stać i zarastać, więc coś tam musze kosić lub siać, ale to tak męczące jest, ze każdego dnia żałuję, ze nie sprzedałam.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości