Strona 1 z 1

Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 8:12 am
autor: wiki.g
Cześć wszystkim!
Jak w temacie: czy uważacie, że obecnie, kiedy można znaleźć naprawdę dobre oferty, jest jeszcze sens budować od podstaw. Dodam, że zależy mi na Małopolsce i nie mam własnej działki. Koszty w takim wypadku wcale nie będą niższe niż w przypadku kupna gotowca. Mieliście kiedyś podobne rozterki? Co zrobiliście? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę! :D

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 8:22 am
autor: Bulmowski.Grzegorz
Wiesz, tak naprawdę wszystko zależy do Ciebie. W końcu kiedy zaczynasz od zera, to masz wpływ na wszystko i urządzasz wedle własnego upodobania. Od siebie dodam, że kiedy w końcu wprowadziłem się do własnego domu, to miałem takie poczucie świeżości i komfortu, którego nie czułem mieszkając w kupionym mieszkaniu. Może jestem pod tym względem wyjątkiem, a może każdy tak ma, że jak coś jest własne od samego początku, to się to traktuje zupełnie inaczej. :D :D

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 8:28 am
autor: Alka80
Cześć!
Świadomość, że jest się pierwszym właścicielem to na pewno komfort, ale kupiony dom też przecież możesz urządzić jak chcesz ;) poza tym, doskonale wiem, jak męcząca może być budowa domu - moja siostra z mężem wzięli kredyt i zaczęli się budować. Wprowadzili się do rodziców na kilka miesięcy, ale prace szły jak krew z nosa. Poza tym opłacenie materiałów i pracowników to tylko część wydatków - średnio raz na tydzień musieli dodatkowo coś załatwiać, jeździli po urzędach, a dodatkowe koszty to nie była kwestia 5/10 tysięcy, ale prawie 100. Także trzeba uważać, bo koszty dodatkowe potrafią dać w kość. Kiedy kupujesz, to możesz wszystko sprawdzić i wiesz na czym stoisz. Jak dla mnie to dużo bezpieczniejsza opcja. bezpieczniejsza i szybsza :D

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 8:34 am
autor: Bartosz_07
Hejka,
całkowicie zgadzam się z przedmówcą :D dodatkowe koszty zawsze są, a nigdy nie bierze się ich pod uwagę. Obecnie jest w internecie wiele serwisów, gdzie można wystawiać i kupować domy. Sam skorzystałem z takiego serwisu - może też coś znajdziesz? Minimum biurokracji, same konkrety. Może też znajdziesz tutaj coś dla siebie? ;)

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 8:53 am
autor: matov_car
Autor tematu musi się trochę określić, bo woj. małopolskie to zarówno Kraków, jak i Olkusz. Różnica cen w tych miastach jest kolosalna. Sami nie wiemy, gdzie dokładnie w Małopolsce chcesz osiąść, więc porady raczej na niewiele się zdadzą. Od siebie dodam, że zakup działki w Krakowie to poważny biznes - trochę to będzie kosztować, ale to w Końcu Kraków. Każdy tutaj chce mieszkać. ;)

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 9:10 am
autor: Aleksy92
Może sam jeszcze nie wie, gdzie chciałby zamieszkać? :D A może czeka, na dobrą ofertę? :?: Już przeszedłem etap kupna domu w Małopolsce. Najbardziej spodobało mi się to, że serwisy wszystko upraszczają i można kupować bezpośrednio. Warto rzucić okiem ;) kto wie, może trafi się jakaś perełka :D Powodzenia w szukaniu, bo chyba już oczywiste jest, że budowa od podstaw nie am sensu, co nie? :shock:

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 9:15 am
autor: ZosiaSamosia889
Kurcze! Ale szybko odciągnęliście Panią od pomysłu budowy własnego domu! Inna sprawa, że też bym to zrobiła, stawianie domu to długi i uciążliwy proces - zwłaszcza w Polsce. Masa urzędów, masa biurokracji i kolekcjonowania pozwoleń, by na koniec się dowiedzieć, że będzie problem z instalacją wody :lol: kupno to zdecydowanie lepszy pomysł - zwłaszcza, jak trafi się jakaś fajna oferta!

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 9:20 am
autor: wiki.g
Cześć wszystkim!
Wszyscy są na "NIE" przy pomyśle budowy nowego domu - nawet mąż :x może rzeczywiście porywałam się z motyką na słońce, a mąż już zaczął poszukiwania na serwisach - chcielibyśmy coś możliwie blisko Krakowa, ale niekoniecznie w samym mieście :D nie ukrywam, kwestia ceny ma znaczenie! ;)

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

: wt mar 10, 2020 9:24 am
autor: MrtOstr
Może jakieś miasteczko albo wieś? Ceny są dużo mniejsze, a z samochodem to żaden problem, by dojechać do pracy, czy wybrać się wieczorem na miasto ;)