Jak długo trwa budowa domu?

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 9:51 am

Cześć. W końcu mogę spełnić swoje największe marzenie i wybudować dom dla siebie i swojej rodziny. Kupiłem już działkę, teraz mogę zabierać się za budowę. Fachowców już mam, jednak nie potrafią powiedzieć mi konkretnie, ile im to zajmie. Zależy mi na czasie. Jak wyglądało to u Was? Jak szybko uwinęliście się z budową waszych domów?
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 9:52 am

U mnie zeszlo 1,5 roku... Choc wtedy się denerwowalem, bo tez zalezalo mi na czasie, to teraz nie zaluje, bo wszystko jest naprawdę porzadnie zrobione. Najgorsza jest zima, jak wszystko stoi zasypane sniegiem. Czas leci a prace nie ida do przodu. Ale trzeba być cierpliwym, jak chce się mieć porzadnie zbudowany domek. No i oczywiscie dogladac majstrow!!! :P :P :P
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 9:53 am

U nas trwało to około roku. Myślę, że uwinęliśmy się w miarę szybko. Oczywiście nie robiliśmy tego sami, tylko wynajęliśmy ekipę, jednak mój mąż też ma duże umiejętności i w wolnym czasie jeździł na budowę im pomagać. Podczas zimy, kiedy prace ustały, on zajmował się jakimiś drobnymi rzeczami, dzięki czemu czas nie uciekał przez palce. Podstawą jest oczywiście porządny, ciepły strój i grube, ciepłe skarpety. Mąż poleca te – https://koloroweskarpetki.pl/14-grube-skarpety ;) ;) ;) ;) Ile razy wracał z budowy podziębiony.. Ciepłe skarpety załatwiły sprawę, a prace, choć przez śnieg szły w zwolnionym tempie, to jednak nie stały w miejscu!!
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 9:55 am

U mnie zeszło ze 2 lata.. A wiecie, że jak chce się już mieszkać w swoim wymarzonym domu, to każdy dzień robi różnicę, nie? Ja niestety musiałem zmienić ekipę budowlaną. Nie byłem zadowolony z ich pracy. Podziękowałem i zaczęłam szukać nowej, jednak musiałem na nią czekać aż 3 miesiące. A czas leciał...... Fajny pomysł, żeby właśnie pomagać w jakichś drobnych pracach ekipie budowlanej. Ta też w zimie zakładałem ciepłą kurtke, ciepłe skarpetki i po pracy jechałem na budowe. To co sam potrafiłem, to robiłem. A jak pracuje ekipa to też warto tam jeździć i doglądać prac.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 9:56 am

Ja jestem budowlancem, chcialem przyoszczedzic i wziac wszystko na siebie, ale ludzie... ja bym ten dom sam budowal kilka lat. Zatrudnilem kolegow z branzy po okazyjnych cenach i budowalismy razem. Zeszlo jakieś 1,5 roku + z pol roku na wykonczenie domu w srodku. To tez zajmuje przeciez mnostwo czasu. Podlogi, sciany, meble, kafelki.. Jednak jak już się ma podstawy to można się wprowadzac i wykanczac sobie na biezaco. Ja tak zrobilem. W domu mieszkam już pol roku i caly czas sobie z zona wykanczamy po kolei pomieszczenia na poddaszu. Najwazniejsze jednak mamy – kuchnie, lazienke i sypialnie, a reszte wykanczamy na spokojnie.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 9:57 am

U mnie budowa trwała 2,5 roku. Dość długo, jednak tak się trafiło, że zima była długa, mroźna, a wiosną i jesienią sporo padało. To bardzo spowalnia prace... Człowiek tylko czeka, az wyjdzie słonce, zeby móc zrobić coś konkretnego na budowie. 2,5 roku ale naprawdę warto czekac!! Moj dom to moje oczko w glowie. Caly czas z zona coś zmieniamy, udoskanalamy. I tez wprowadzilismy się, jak wykonczylismy dol, a gore już na spokojnie robilismy. To oszczedza dużo czasu bo musielismy codziennie dojezdzac na budowe 45 minut, a tak to byliśmy na miejscu, można było robic drobne rzeczy kazdego dnia. Na pewno musisz uzbroic się w ciepliwość stary. Wiem, ze wszystko chce się mieć jak najszybciej, ale budowa domu to nie przelewki. Trzeba wszystko zrobic porzadnie, zeby dom sluzyl przez dlugie lata. Kumpel się bardzo spieszyl z budowa, bo mial mu się urodzic synek. Skonczyl szybko, ale teraz ciagle musi coś wymieniac. To okna nieszczelne, to z instalacja elektryczna jakiś problem, to sciany pekaja. Pospiech w tym przypadku to prawdziwy wrog.
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 9:59 am

A mu z mezem kupilismy dom w stanie surowym, czekalismy na niego jakiś rok? Budowa oczywiscie trwala dluzej, prawie 2 lata, ale zanim się skonczyla itd. to jeszcze z rok musielismy poczekac. Pogoda odgrywa duza role, jak leje deszcz to wiele nie zrobisz, jak pada snieg – to samo. Zalezy tez jaki kto chce wybudować domek. Moze być parterowy, może być gora i dol, a niektorzy to i 2 pietra chca mieć. Kazda kondygnacja to kupa dodatkowej pracy. My mamy parter i 2 male pokoiki na poddaszu. Kuchnia, lazienka to wszystko na dole. To czekanie jest najgorsze, czlowiek chce się jak najszybciej wprowadzic, a zawsze jest pod gorke. To fachowiec chory, to trzeba czekac 2 tyg na elektryka, trzeba podloczyc prad, wode... Sporo pracy, ale efekt jest bezcenny!!!!!!!!!!
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jak długo trwa budowa domu?

śr sie 24, 2022 10:01 am

Moja ekipa uwinęła się szybko. Zaczęli wczesną wiosną, skończyli na początku zimy. Pogoda sprzyjała, więc prace szły szybko. Ja też im pomagałem, tak jak umiałem, a wykończeniówką zająłem się sam. Lubie majsterkować, dla mnie malowanie ścian, kładzenie podłóg, kafelek i składanie mebli to prawdziwa przyjemność. A druga rzecz to taka, że wiedziałem, że jak sam to zrobie, to będzie to zrobione porządnie. Różne rzeczy się słyszy o ekipach, że jak nie ich to nie szanują. Tak czy siak trzeba uzbroić się w cierpliwość i tez nie poganiać, dac ekipie budowlanej przestrzen, wiedzą co robią. Ale oczywiscie kontrolować! U mnie się to sprawdziło.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości