Uszczelnienie okien

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:27 am

Cześć,

Mam bardzo duży problem ze szczelnością okien! Dosłownie czuję, że wieje wiatr przez okna. Mieszkam na wysokim piętrze budynku, więc tutaj wiatr jest szczególnie dokuczliwy. Chciałbym jakoś je uszczelnić niskim kosztem. Macie jakieś sprawdzone porady?
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:31 am

Zapomniałeś wspomnieć, z jakich materiałów wykonano okna. To dosyć ważne, ponieważ materiały różnią się parametrami izolacji.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:33 am

Okna są wykonane z PCV. Wiesz, takie zwykłe białe, jakie się montuje w blokach :D
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:34 am

Aj! To niedobrze. Tego typu okna bardzo często są średniej jakości. Hmmm.... Próbowałeś zwiększyć docisk okna? Myślę, że to może pomóc.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:34 am

Zwiększyć docisk? Pierwsze słyszę. Na czym polega zwiększanie docisku? Mogę to zrobić samodzielnie, czy muszę wołać ekipę remontową? Przyznam, że mam dwie lewe ręce, więc wolałbym nie ryzykować, że coś uszkodzę i narażę się na dodatkowe koszty.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:35 am

Zwiększanie docisku ramy okiennej to nie żadne czary! Spokojnie. Otwórz okno i zobaczysz śruby regulacyjne. Weź śrubokręt i je dokręć. Proste i szybkie! Daj znać, jak Ci wyszło :)
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:36 am

Mam problem! Dokręciłem śruby i okna się bardzo ciężko domykają. Kurcze... Teraz zaczynam się poważnie martwić, że zniszczyłem okna.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:36 am

Bez paniki! Po prostu zbyt mocno dokręciłeś śruby regulacyjne. Lekko poluzuj i sprawdź, czy jest lepiej. To całkowicie normalne, że okna będą się troszkę ciężej zamykały :D
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Uszczelnienie okien

pt maja 29, 2020 7:37 am

Jest okej. Wyregulowałem docisk i jest znacznie lepiej. Nie zawiewa z okien :D Dzięki wszystkim za pomoc <3
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości