Z czego budować budynek gospodarczy?

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:00 am

Cześć. Planuję budowę budynku gospodarczego. Jestem rolnikiem, mam sporo sprzętu i najzwyczajniej w świecie brakuje mi miejsca na wszystkie moje narzędzia, których używam do codziennej pracy... Do tej pory udało mi się przechowywać rzeczy w garażu, w domu, na strychu.. dosłownie wszędzie. Pora na porządki. Z czego macie zbudowane swoje budynki gospodarcze? Nie ukrywam, że chcę to zrobić możliwie jak najtaniej.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:02 am

Cześć. Ja mam zbudowany z drewna. Wszystko robilem sam, zeby zrobic to jak najnizszym kosztem, jednak jestem zadowolony. Mieszcza się w nim wszystkie narzedzia ogrodowe. Mieszkam w miescie, jednak mam ogromny ogrod i mnostwo narzedzi. Nie dałem rady zmiescic wszystkiego w garazu. Zbudowałem sobie budynek gospodarczy i nie zaluje. Oczywiscie musialem zainwestowac w materialy potrzebne do budowy, jednak to nic w porownaniu z tym ile zaplacilbym za robocizne. Trzymamy tam z zona wszystko – narzedzia, kosiarki, doniczki. Jak chce sobie pomajsterkować to robie to właśnie w budynku gospodarczym. Wyznaczylem sobie specjalne miejsce tylko dla siebie. Raj dla wszystkich majsterkowiczow!
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:05 am

Ja mam stary budynek gospodarczy na podworku. Mieszkam na wsi, rodzina od pokolen była rolnikami i budynek wybudowany kilkadziesiat lat temu sluzy do dziś. To budynek z cegiel. Ja tam trzymam caly swoj sprzet do pracy na polu, w tym traktor Basak i wszystkie czesci i filtry do niego, a mam ich bardzo dużo, bo zawsze zamawiam na zapas. Nigdy nie wiadomo, kiedy jakas część lub filtr będa wymagaly wymiany. PS. Wszystkim rolnikom polecam sklep https://agro-filtry.pl/filtry/basak Naprawde godny polecenia sklep. Wszyscy rolnicy z okolicy filtry kupuja właśnie u nich. Nie trzeba jezdzic do większych miast z okolicy, zeby dowiedziec się ze nie ma na stanie tego, czego potrzebuje. Tam jest wszystko i kurier dostarcza zamówienie pod same drzwi.
Ostatnio zmieniony pt wrz 23, 2022 9:06 am przez Bulmowski.Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:07 am

Ja tez rolnik. Bez budynku gospodarczego ciezko... Ja tez mam stary budynek z cegly, bardzo duzy, pojemny ale troche zniszczony, bo sluzyl przez kilkanascie lat. Planuje jeszcze dobudowac budynek gospodarczy z blachy i chce sobie zrobic tam mały warszat zeby naprawiac swoj sprzet. Ciagle cos się psuje, mam dość naprawiania wszystkiego na zewnatrz. Planuje trzymac tam wszystkie srubki, czesci, filtry itd. Rowniez polecam ten sklep co kolega powyzej. Wysokiej jakosci czesci z najwyzszej polki. Polecam !
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:08 am

Maz buduje z drewna, ale to dlatego ze potrzebujemy malego budynku gospodarczego. Jakbsmy mieli budowac taki duzy, jak maja rolnicy z prawdziwego zdarzenia, to zbudowalibysmy z cegly. Drewno wiadomo, nietrwale i trzeba impregnować, ale jak mowie, potrzebujemy pomieszczenia na narzedzia ogrodowe bo oboje z mezem jestesmy ogrodnikami no i maz będzie tam na pewno tez majsterkowal. Moze w koncu zrobi się troche wolnego miejsca w garazu.......
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:51 am

My mamy budynek gospodarczy z pustaków. Szybko poszło, a jestem bardzo zadowolony. Ładnie go sobie wykończyłem, pomalowałem i zrobiłem tam swój warsztat. Na ścianach przywiesiłem półeczki, wszystkie narzędzia, śrubki posegregowałem. Fajne miejsce do spędzania wolnego czasu, jak ktoś lubi pomajsterkować.
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:58 am

My u mnie w gospodarstwie mamy naprawdę ogromny budynek gospodarczy z cegieł. Kiedys trzymalismy tam zwierzeta – krowy, swinie, teraz już glownie sprzet rolniczy, ogrodowy. Traktor, przyczepe, narzenia, meble ogrodowe, srubki doslownie wszystko. Nie wiem gdzie bym to wszystko pomiescil, gdybym nie mial budynku gospodarczego. Zona to by mnie chyba z domu wyrzucila. Musze tylko dach wymienic bo przecieka.
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 8:59 am

No część, ja tez chce się w końcu wziąć za budowę budynku gospodarczego. Niestety nie dam rady zrobić tego sam, będę musiał wynająć ekipę fachowców. Marzy mi się mały murowany budynek na wszystkie moje narzędzia, które teraz zagracają garaż. Ceny materiałów budowlanych powalają, ale póki mam oszczędności to chce je zainwestować, a taki budynek będzie mi służył każdego dnia. Ekipa, materiały budowlane, dach... Kurcze, trochę boję się ile mnie to wszystko wyniesie, ale zależy mi, żeby było to zrobione dobrze. Myślałem też nad budynkiem drewnianym, ale jednak zrezygnowałem z tego pomysłu. Drewno trzeba regularnie konserwować, a boje się, że jakbym o tym zapomniał to by budynek szybko się zniszczył, ale z drugiej strony przecież ludzie budują sobie drewniane domy i żyją w nich latami.. Nie wiem co o tym sądzić.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 9:00 am

No ja mam drewniany i sobie chwale, ale dbam o drewno, regularnie konserwuje i do tej pory odpukac wszystko w porzadku. Jak kto woli, mozliwosci jest sporo. Jak wezmiesz jakieś drewno niewiadomo skad to domek ci się szybko rozleci, a jak porzadne drewno to ci będzie sluzyc latami.Tylko drewno tez trzeba lubic, ten klimat i zapach. Ja uwielbiam i polecam wszystkim milosnikom naturalnych materialow!
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Z czego budować budynek gospodarczy?

pt wrz 23, 2022 9:01 am

Dzięki wszystkim za porady. Muszę się na tym zastanowić i podjąć decyzję, czy drewno, czy pustaki. Zależy mi też na czasie, bo chciałbym skończyć przed zimą. Nie wiem czy mi się uda, bo trochę za późno się za to wszystko zabieram, ale mam nadzieję, że w kilka tygodni wszystko uda się skończyć.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości