Jakie okna do domu?

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 9:20 am

Cześć, właśnie robię generalkę i pod ostrzał idą okna. Remontuję domek jednorodzinny, a chodzi mi o okna do kuchni. Macie jakieś pomysły? Osobiście chcę, żeby kuchnia była jasna, ale samo okno będzie standardowych rozmiarów. Nie ukrywam, że zależy mi bardzo na wyglądzie, ale do tej pory widziałem same oklepane schematy - wiecie, biała rama, standardowa klamka. Chciałbym czegoś bardziej ekstrawaganckiego, ale żeby okno dalej było dobre pd względami technicznymi. Z góry dzięki za odpowiedzi 8-) :D
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 9:22 am

To po jakich sklepach ty chodziłeś, że widziałeś do tej pory same białe plastiki i PCV? :shock: :D
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 9:29 am

Ostatnio kupiłam tanie okno w Castoramie i jestem mega zawiedziona. Niby wszyscy doradzali, żeby dopłacić i wziąć coś lepszego, ale wiecie jak to jest, kiedy łowca promocji wejdzie za mocno :lol: jeśli szukasz okna do kuchni, to nie idź w moje ślady, nie szukaj okien po taniości :D
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 9:34 am

Cześć,
jak chcesz w kuchni więcej światła, to musisz sobie wybrać okna, które będą miały niższe skrzydło. Jeśli będzie ono smukłe i odpowiednio zaokrąglone, to okno będzie nie tylko ładniejsze, ale też będzie wpuszczało więcej światła :D Tylko jak już wybierasz smukłe skrzydło, to pamiętaj żeby słupek też był mniejszy, bo widziałam już okna, które przez brak proporcji wyglądały po prostu komicznie.
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 9:40 am

My z mężem też ostatnio wymienialiśmy okno w kuchni :D i nawet nie wychodziliśmy z domu 8-) zamówiłam na internecie i wszystko miałam z głowy, bo zamówiłam z montażem. Sprawdź okna od Oknoplastu bo właśnie tutaj zamówiliśmy swoje i jesteśmy mega zadowoleni. Cena też nie z kosmosu, więc bajka :D
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 10:03 am

Ciekawe od której strony ma tę kuchnie, bo jak jest wystawiona na słońce, to raczej problemów z oświetleniem nie będzie miał, bez względu na to, jakie okno sobie kupi, ale skoro wcześniej miał z tym problem, to pewnie nie ma szans na dobre warunki. W takim przypadku też bym polecił coś niskim skrzydłem.
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 10:12 am

Dzisiaj po prostu już nie wypada wybierać białych i oklepanych okien - tym bardziej z plastiku. Fajnie, że coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że okna mogą być elementem aranżacji. Kolory i motywy można dobierać pod kolor mebli, ścian, podłogi - w przypadku dobrej oferty, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia :D 8-)
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jakie okna do domu?

pt wrz 11, 2020 10:19 am

Ja też kupiłem okna w Oknoplaście. Jak chcesz więcej światła, to polecę Ci serię Prolux. Już ktoś tutaj wspominał o niskich skrzydłach i właśnie dlatego modele Prolux dają dużo więcej światła. Jak musisz walczyć o każdy promień słońca, to nie ma lepszego wyboru! 8-)
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości