Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 5:49 am

Jak w temacie, zastanawiam się nad nowym kotłem gazowym i szukam czegoś do domu jednorodzinnego. Byłem już w kilku sklepach, ale za każdym razem sprzedawca mówił mi co innego. Powiem szczerze, że na ten moment mam prawdziwy mętlik. jest ktoś może po wymianie kotła? Czytam o tym, ale nic mi nie wchodzi :cry:
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 5:56 am

Teraz są różne dofinansowania na to. Sprawdź sobie np. program "Czyste Powietrze" i może uda Ci się dobrać coś pod ten program, bo dofinansowania są naprawdę konkretne.
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 6:06 am

Hola, zanim coś wybierzemy, to musisz powiedzieć czego właściwie chcesz od kotła :lol: wolisz stojący czy wiszący? Ma być jedno czy dwufunkcyjny? No i jaka ma być komora spalania - bez tego trudno Ci doradzić coś konkretnego :shock:
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 6:18 am

Z tego co widziałem, to kotły wiszące są droższe :P wiem też, że wolałbym kocioł kondensacyjny, bo jest ponoć tańszy w eksploatacji i utrzymaniu, a tak poza tym, to niewiele wiem :P
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 6:27 am

Wiesz, może i wiszący kociołek jest nieco droższy, ale jest też dużo mniejszy i smuklejszy - podepniesz go gdzie tylko chcesz. Ze stojącym kolosem to nie będzie takie proste, no chyba że masz dużo wolnego miejsca. Kocioł dwufunkcyjny dodatkowo przygotowuje ciepłą wodę użytkową, więc tak naprawdę masz wszystko w jednym. Z tego co wiem, takie kotły są też tańsze, więc tak naprawdę masz same plusy 8-)
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 6:36 am

Wiesz, jak dla mnie, wybór kotła dwufunkcyjnego wcale nie jest taki oczywisty. Masz niby ciepłą wodę użytkową, ale zaczyna się ona podgrzewać dopiero jak przekręcisz kurek, więc trochę tej wody zleci (właśnie dlatego dwufunkcyjne są z reguły tańsze). Jeśli jesteś gotowy na nieco większy wydatek, to brałabym jednofunkcyjny ze specjalnym zasobnikiem c.w.u.
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 7:00 am

Zgadzam się z poprzednikiem 8-) kocioł jednofunkcyjny + zasobnik i wszystko ma ręce i nogi. Co do samej komory spalania, to otwarta pobiera powietrze z pomieszczenia, a zamknięta wykorzystuje przewody, które doprowadzają powietrze z zewnątrz.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jaki kocioł gazowy do domu jednorodzinnego?

śr wrz 02, 2020 7:10 am

Sam dodam tylko, że warto też zwracać uwagę na samo sterowanie. Nowe kotły mają fajny i przejrzysty panel sterowania. W niektórych przypadkach wszystko można zrobić z poziomu apki na smartfonie. Jak dla mnie bomba 8-)
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość