Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:33 pm

Cześć! Zabieramy się właśnie za generalny remont naszej łazienki (tak, wiem, idealny czas, żeby się remontować :P). Zastanawiamy się nad gniazdkami elektrycznymi w łazience, ktoś jakieś porady? Doświadczenia? Chcemy oczywiście, żeby było bezpiecznie i jak najbardziej komfortowo - a i oszczędności nigdy za wiele. Jeśli macie jakieś rady, sprawdzone produkty lub po prostu chcecie podyskutować o tym, jakie gniazda w łazience będą najlepsze - piszcie! Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi!
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:34 pm

Ja może i dużego doświadczenia nie mam w remontach (udało nam się kupić wyremontowane, w dobrym stanie mieszkanie, więc tylko małe poprawki strzelaliśmy), ale ogólnie dużo dobrego słyszałam o bryzgoszczelnych gniazdkach, które podobno powinny być podstawą w łazience. Czy ktoś jest w stanie to potwierdzić?
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:35 pm

A ja nienawidzę urządzania czy remontowania łazienki - tam nie da się nic ładnego upchnąć, wszystkie gniazda wyglądają tak samo, są tak samo szpetne. No i powiedzcie mi, jak łazienka ma dobrze wyglądać, skoro zawsze coś do tych gniazdek jest popodłączane...
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:36 pm

Ale masz problem - to Twoja łazienka i to Ty decydujesz o tym, jak wygląda. Ty sama powinnaś czuć się w niej dobrze i nie patrzeć na to, jak będzie wyglądała w oczach innych - bez przesady. Wydaje mi się, że mieszkanie jest dla nas a nie dla gości. Poza tym w internecie jest spory wybór gniazdek - tych bezpiecznych jak i mniej bezpiecznych, ale o tym, które wybrać to niech lepiej wypowie się osoba, która chociaż orientuje się w temacie.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:36 pm

Ehhhh, pamiętam mój remont łazienki i gdybym tylko mógł cofnąć czas od razu zdecydowałbym się na droższe, ale lepsze rozwiązania, bo teraz moja łazienka jest jedną wielką tykającą bombą, coś będę musiał z tym zrobić, tym bardziej, że w domu niedługo pojawi się dziecko :P

Z tego, co czytałem w internecie, są pewne wytyczne, których należy się trzymać przy montażu instalacji elektrycznej w łazience, zwłaszcza w strefie mokrej (tam, gdzie jest wanna lub prysznic itp.). Mam tu na myśli gniazdka wtykowe bryzgoszczelne - tylko i wyłącznie. No i co najważniejsze - trzeba dokładnie obliczyć sobie ilość potrzebnych gniazdek - ja tego nie zrobiłem i obecnie mam niemały problem, bo muszę odłączyć jeden sprzęt, by podłączyć drugi - nie do zniesienia.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:37 pm

Myślę, że w większości łazienek w polskich domach instalacja elektryczna nie jest poprowadzona prawidłowo, a dla kobiet zawsze będzie o to jedno gniazdo za mało :P Takie wnioski wyciągam z obserwacji :D Teraz do wyboru jest dużo rodzajów gniazdek łazienkowych, więc nie widzę problemu w dopasowaniu ich do stylu łazienki. Są fajne z kolorową klapką lub metalizowaną, albo np. bryzgoszczelne (o których wspomniał Grzesiek) ale modułowe, gdzie ramkę z powodzeniem można sobie wymieniać.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:37 pm

No dobra, już co nieco tam się orientuję, ale nadal nie wiem, gdzie najlepiej rozmieścić takie gniazdka? Albo na jakie firmy zwrócić uwagę? Są producenci lepszych i gorszych gniazdek? Jak ich odróżnić, żeby nie zaliczyć wtopy? Pooooomoooocyy!
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:38 pm

Myślę, że z powodzeniem możesz iść np. do Castoramy i tam zapytać fachową obsługę o poradę, oni na pewno lepiej Ci doradzą i razem z Tobą zastanowią się nad ilością gniazdek w łazience. Poza tym ja zawsze wolę chodzić do stacjonarnych sklepów - mogę dotknąć, sprawdzić jak chodzi klapka i w ogóle, jakoś tak pewniej się czuję, niż robiąc zakupy przez internet. A co do producentów, nie znam się za bardzo, ale myślę, że nie należy brać tych za "dychę" bo to nic dobrego nie wróży :P
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:38 pm

No poza tym, jeśli sobie wszystko fajnie rozplanujesz to z powodzeniem umieścisz gniazdka jak najbliżej sprzętów, które muszą być podłączone, a i kabli zbytnio nie będzie widać. Myślę, że to spoko rozwiązanie, tym bardziej, że teraz w mieszkaniach liczy się głównie estetyka.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie gniazdka elektryczne do łazienki?

śr sty 31, 2018 3:38 pm

Trzeba pamiętać także o tym, że urządzenia w łazienkach należy zasilać jednofazowo, żeby nie doszło do jakichś niebezpiecznych sytuacji, w których zagrożone będzie życie lub zdrowie domowników. Bo do czegoś takiego to z pewnością nie można dopuścić.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości