Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 10:07 am

Mam nadzieję, że dałem dobrą kategorię i post nie trafi do kosza :D Słuchajcie. Mam od jakiegoś czasu problem z prędkością mojego internetu. Czy możecie podpowiedzieć, czy da się coś zrobić, aby to poprawić?
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 10:33 am

Musisz nam powiedzieć trochę więcej na temat Twojego połączenia. Na prędkość połączeni może mieć wpływ ogromna ilość czynników. Nikt nie wywróży Ci z fusów, co jest problemem, jeśli nie naświetlisz rzeczowo problemu. :D :D
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 10:35 am

Kolego, mógłbyś konkretnie zapytać, co Cię interesuje, a nie rozpisywać się bez sensu. Także najważniejsze będzie, czy coś było zmieniane w ustawieniach sieci? Może jakaś aktualizacja czy coś podobnego? Musisz prześledzić co konkretnie i kiedy było zmieniane.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 10:44 am

Kurczę, nie mam pojęcia – aktualizacje systemu robią się automatycznie i tego raczej nie zapisuję sobie :) . Ale może to miało miejsce niedawno. Pamiętam, jak komputer całkiem długo się włączał. Może faktycznie to być przyczyną?
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 10:55 am

Nieee – chyba kolegom powyżej chodziło o aktualizację routera. Sama aktualizacja kompa raczej niewiele może mieć wpływu na samą prędkość połączenia. Zwykle, kiedy pojawiają się problemy z internetem po aktualizacji Windowsa – mamy sytuację zero-jedynkową – działa, albo nie działa. Tyle w temacie. Aktualizacja oprogramowania routera może jednak przysporzyć sporo nieoczekiwanych problemów. Pierwszym z nich może być przywrócenie jego ustawień do fabrycznych i kompletne uniemożliwienie działania w sieci gdzie wymagana jest konkretna konfiguracja.
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 10:59 am

Ja tam się nie znam z tymi routerami, więc mogę powiedzieć tylko tyle, że nawet nie wiem jak wejść w jego ustawienia, a co dopiero, żeby aktualizować w nim soft. Czasem niewiedza jest błogosławieństwem – hehehehehe :D . Nie mniej jednak internet dalej kuleje i nie wiem, co może być tego powodem. Przyznam, że żona potrzebuje połączenia do pracy przy projektowaniu stron internetowych, więc chciałbym jak najszybciej sobie poradzić z obecnym problemem. Połączenie jest na tyle niestabilne, że korzysta ze swojego komórkowego.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 11:01 am

Słuchaj, a może połączyliście się przypadkowo do drugiej sieci, równolegle nadawanej przez router. Niektóre routery rozsyłają dwie sieci równolegle w dwóch częstotliwościach – 2.4 GHz oraz 5 GHz. Może ta druga ma jakiś limit prędkości zadany, który ogranicza funkcjonowanie sieci? Gdybam tak, ponieważ w mojej takiego ograniczenia nigdy nie było, ale takie ustawienie jest faktycznie możliwe. Pytanie, czy robiliście jakieś speed testy i jaka jest faktycznie różnica w osiągach?
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 11:01 am

Hmmm, a ja tak nieśmiało zapytam, czy niczym nie zasłoniliście anten o routera, bo to podstawa do prawidłowego działania? Niektóre urządzenia mają na tyle liche układy, że nawet obrócenie pod innym kątem może robić różnicę. :lol:
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 11:03 am

W moim nawet anten nie ma. Już chciałem pisać, że wszystko bez zmian, ale okazuje się, że jakiś chochlik wrzucił router do gazetnika :P . No cóż chyba mamy winowajcę – szczególnie że gazetnik pokryty jest miedzianą blachą.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 11:05 am

No widzisz – najciemniej pod latarnią. Wierzę, że wszystko wróciło do normy, a żona nie będzie już chować routera po takich skrytkach. Fajnym rozwiązaniem na brak zasięgu są wszelkiej maści repeatery, które poprawią zasięg w dużych mieszkaniach. Kosztują tyle, co dobry burger z dodatkami, a jakość pracy naprawdę się poprawia. Jeśli żonka pracuje zdalnie przy stronkach, to warto sobie usprawniać życie. Też chciałbym pracować na stałe przy webowych projektach, czy jakiejś formie reklamy…

Skoro już jesteśmy w temacie, chciałbym Cię o coś zapytać w sprawie projektowania stron, więc napisałem na priv.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

śr lis 17, 2021 11:06 am

Brawo żona! Dobrze, że nie poodczepiała kabli, żeby się nie kurzyły
To, co mówię jest najważniejsze!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości