Jakie oświetlenie do kuchni?

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:06 am

Cześć! Tak, jak w temacie. Zastanawiamy się nad remontem kuchni i wiemy, że do wymiany na pewno idzie oświetlenie, bo mamy już dość tego, że nad blatem roboczym nie ma oświetlenia. Nie da się tak po prostu pracować. Od siebie dodam, że koszty nie grają dla nas roli i jesteśmy przychylni na propozycje, także te droższe - energooszczędne, które i tak po pewnym czasie się zwracają. Mam nadzieję, że znajdę tutaj jakichś specjalistów-magików, którzy co nieco mi podpowiedzą.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:10 am

Hej! My robiliśmy remont jakieś 3 lata temu, ale nadal pamiętam na co się zdecydowaliśmy - w końcu to były dość poważne i ważne decyzje, które nie mogłyby przejść obok mnie obojętnie. Ja mam u siebie lampki LED, ale nie wpuszczone w sufit, tylko takie, które nieco "wystają ze ściany".
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:10 am

Hmmm, to powiedz jeszcze może jakiej wielkości jest ta kuchnia, czy ma jakieś wnęki, jakąś spiżarnię. Co jest nad blatem roboczym? Jakiś niższy sufit a może po prostu szafki? To też jest istotne po to, by fajnie rozłożyć i dobrać światło.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:11 am

Gosia, ale Ty się wymądrzasz. Co z tego, jak poda Ci wymiary i wszystkie dane skoro ostateczny efekt i tak zależy od tego, jakie żarówki wybierze. Ciepłe/chłodne. Wszystko ZALEŻY.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:12 am

O tym, że wszystko "ZALEŻY" to wiem doskonale, jednak mam nadzieję, że autorka posta da znać o swojej kuchni, zawsze to będzie przecież mogła skonsultować sobie z elektrykiem (czy coś takiego da się wykonać) albo z architektem (czy coś takiego będzie pasować). Nie zamierzam się tutaj wymądrzać, chcę jedynie dać jakąkolwiek radę.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:15 am

No już, już, nie pozabijajcie mi się tutaj. Kuchnia ma około 20 m2, bez wnęk, nad blatem są szafki, nie ma spiżarni, od tego mamy piwnicę, do której zejście jest w kuchni oczywiście. Interesuje nas światło raczej białe, niż żółte, ale nie bez przesady, że od razu niebieskie... Chcemy zagospodarować górę, oświetlić przestrzeń nad blatami, do tego jeszcze zorganizować jakieś światło, które mogłoby się tlić w podczas wieczoru. Wiecie, taki klimat lekko imprezowy, że nie wszystko widać, jest dość intymnie na rozmowy, a wiadomo, że najlepsze imprezy kończą się w kuchni.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:16 am

O, i tutaj mamy nieco więcej konkretów :) Według mnie fajnie nad szafkami wyglądałaby taka taśma LED, można ją kupić obecnie za grosze, albo dobry elektryk sprowadzi Ci to za cenę hurtową i odpowiednio zainstaluje. Całość jest do zrobienia samemu, ale my byśmy tego drugi raz sami nie robili (z dużo stresu). Taką taśmę z powodzeniem przykleja się do szafki i gotowe :) Mi osobiście białe światło nie pasowałoby do kuchni, jakoś tak lepiej wszystko wygląda, gdy jest nieco bardziej żółte :P
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:17 am

A mi właśnie na górze widzi się białe światło, nad blatami też. Zwłaszcza dla osób, które jeszcze dodatkowo lubią na pamiątkę strzelić sobie zdjęcie przygotowanego jedzenia, czy drinka. Wtedy nawet zdjęcia w kuchni wychodzą lepsze :D
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:17 am

O, mój temat! My w przyszłym roku zabieramy się za remont i już teraz zastanawiam się nad tym, jakie oświetlenie do kuchni wybrać. Tylko u nas kuchnia połączona jest z jadalnią, więc tutaj też trzeba będzie się nieźle nagimnastykować, żeby dobrze dobrać oświetlenie. Czekam na jakiś komentarz odnośnie górnego światła, bo chyba z tym będzie największy problem.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:18 am

Aha, i jeszcze pytanie odnośnie pochłaniacza zapachów nad kuchenką? Macie? Będziecie mieli? Teraz niektóre modele (jak nie większość) są wyposażone w lampki, które można zapalić. U nas fajnie się sprawdzają gdy właśnie nie siedzimy non stop w kuchni, ale od czasu do czasu wchodzimy coś wziąć (np. dodatkowe przekąski itp). Nie muszę palić ciągle światła górnego, co jest dla mnie sporym udogodnieniem.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:20 am

O, rzeczywiście, nie wpadłam na to, że tym intymnym światłem może być to pochodzące z pochłaniacza zapachów (będziemy mieli na pewno). W takim razie będę szukać czegoś co w 100% mnie zadowoli. Tylko jak testować światło z pochłaniacza, skoro w sklepach ciągle jasno a i nie każdy sprzęt jest wyciągnięty na ekspozycję? Ciężkie życie!
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:22 am

Ja to się szczerze przyznam, że nawet zastanawiałem się nad taśmami LED nas szufladami. Tak umiejscowione, że podczas otwierania się szuflady wszystko w środku jest widoczne i tak fajnie wygląda.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:23 am

Oooo, o takich bajerach jeszcze nie słyszałam, ale wydaje mi się, to już trochę przesadzone. Nie chcę też cały czas widzieć, że mam gdzieś brudno. Dom (w tym kuchnia) jest do mieszkania a nie do sprzątania :D
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie oświetlenie do kuchni?

pn paź 15, 2018 11:24 am

No dobra, ale nikt nam nie odpowiedział na temat górnego światła. Haaaallooo? Pomoże ktoś?
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość