Problem z twardą wodą

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:37 am

Cześć, Mam ogromny problem z twardą wodą. Cały czas muszę szorować osady, a czajnik wymieniam raz w miesiącu, bo jest cały w kamieniu. Masakra! Cały czas jakieś problemy. Słuchawka prysznicowa nie działa, albo woda z kranu gorzej leci. Mieliście podobny problem? Może macie jakieś rady?
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:38 am

Bardzo popularny problem, ale widzę, że u Ciebie jest szczególnie ciężko z osadami. Kolega zainstalował uzdatniacz wody i sobie chwali. Może coś takiego Ci pomoże ;)
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:38 am

Stop! Nie można mylić uzdatniacza wody ze zmiękczaczem wody! Uzdatniacz sprawia, że można pić wodę z kranu, a zmiękczacz usuwa jony magnezu i wapnia. To ogromna różnica!
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:40 am

Wszystko super, ale mieszkam w bloku, więc instalacja zmiękczacza wody chyba nie jest możliwa.
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:41 am

Nie zawsze można zainstalować zmiękczacz do mieszkania w bloku ale najczęściej jest to możliwe. Zobacz, czy masz dostęp do ujścia wody ciepłej i zimnej. Zobacz, czy masz pion między łazienką i kuchnią to jednym uzdatniaczem ogarniesz oba pomieszczenia i problem z głowy!
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:41 am

Lol czemu wyrzucasz tak często czajnik! Przecież można w łatwy sposób go wyczyścić...
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:42 am

Dzięki wszystkim za pomoc! Postaram się dowiedzieć więcej o instalacji zmiękczacza wody. Może nawet uda mi się go jakoś rozsądnie zamontować, bo już mnie ta twarda woda wykańcza. Czyszczenie czajnika z osadu? To chyba długa i żmudna robota.
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:42 am

Co ty gadasz! Przecież to bajecznie proste. Wlej wodę do połowy, dosyp kwasku cytrynowego i zagotuj. Później wystarczy, że poczekasz godzinkę, może dwie i czajnik jak nowy! Nic prostszego!
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Problem z twardą wodą

pt maja 29, 2020 7:43 am

Wow! Koniecznie muszę spróbować. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :)
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość