Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 10:49 am

Cześć! Mam do Was małe pytanie, a z tego co się orientuję możecie mi pomóc. Szukam lamp do mojego domu, a w szczególności do salonu, jadalni i pokoju dziecięcego. Mam dwie córki, więc pogodzenie ich zachcianek jest dość ciężkie. Dodatkowo niesamowicie podoba mi się styl nowoczesny, w którym jest utrzymany salon i kuchnia. Zabieramy się za wymianę oświetlenia, bo wcześniejsze zupełnie nie pasuje do obecnych aranżacji (przechodziliśmy przez generalny remont). Macie jakieś propozycje dla nas? Ulubione sklepy z produktami? A może ciekawe rozwiązania? Piszcie śmiało! :D :D
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 10:49 am

Hej! Myślę, że sam wybór oświetlenia jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli jesteście po generalnym remoncie. Co prawda dziecka nie mam, więc akurat w tej kwestii nie pomogę, ale przy wyborze oświetlenia do salonu mogę co nieco podpowiedzieć. Przede wszystkim trzeba się skupić na tym, jakie światło Ci potrzebne? Mocno czy słabo rozproszone, jakieś punktowe? A lampa do czytania? Jak ktoś już wybierze oświetlenie górne często zapomina o oświetleniu dodatkowym, czyli takiej lampce podłogowej, którą można przemieszczać według własnego uznania, fajnie jeśli jeszcze miałaby możliwość regulacji intensywności światła, wtedy to już full wypas.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 10:57 am

Myślę, że Norbi89 dobrze mówi o tej lampie podłogowej, my później musieliśmy taki sprzęt osobno dokupić, bo całkowicie o niej zapomnieliśmy. Ze swojej strony (jeśli chodzi ogólnie o lampy, a nie o styl) to mogę polecić takie drewniane z dużym abażurem i frędzelkami, brzmi „babciowo”, ale wiem, że te stare trendy wciąż powracają, więc może warto wyprzedzić modę i zdecydować się na taki zakup?

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 10:58 am

Niestety takie lampy zupełnie mi się nie podobają, bo właśnie chcę iść w zupełnie inną stronę. Jakieś proste kształty, nieco więcej minimalizmu, coś, co nie będzie się aż tam wyróżniało, ale z otoczeniem będzie tworzyło fajną, spójną całość. Takie ażurowe z frędzelkami kojarzą mi się jedynie ze zbieraczami kurzu... Brrr, aż mam samą myśl mam ciarki na plecach... Szukam bardziej nowoczesnego sprzętu. Ktoś coś?
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 10:58 am

Nie wiem jak Wy, ale mi najbardziej podobają się lampy wykonane ze stali. Może i są nieco droższe, ale według mnie taka inwestycja jak najbardziej się opłaci. Zresztą, tutaj jest fajnie opisane co z czym się je http://manexdom.pl/lampa-stojaca-stalowa.php do biura, salonu, no gdziekolwiek. Na takich lampach radziłbym nie oszczędzać, bo to jak oszczędzanie na wzroku – nie opłaca się po prostu. Czegoś takiego szukałaś?
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 10:59 am

Bulmowski.Grzegorz A mi się coś takiego zupełnie nie podoba... zdecydowanie bardziej wolę klasyczne wersje lamp. Jakieś zimne metalowe rurki, albo widoczna żarówka... Wstyd kogoś wtedy przyjąć do domu, no naprawdę. Poza tym tak patrząc na internetowe inspiracje, to naprawdę sporo osób decyduje się na drewniane lampy stojące...

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 10:59 am

Grzesiek, dzięki! Właśnie takiego materiału szukałam, żeby się czegoś dowiedzieć.
Barbara86, a mi się wydaje, że to jest mój post i to ja tutaj zadałam pytanie, a Twoje wychylanie się z klasycznymi lampami nie mam tutaj nic do rzeczy i nic wartościowego nie wnosi do dyskusji... Masakra. Odnosząc się do tego, co napisałaś, ja widzę zupełnie inną rzecz: ludzie szukają minimalizmu, prostoty i funkcjonalności, a nie lamp z dużym ażurowym kloszem!
Uwielbiam koty.

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 11:00 am

Mi się wydaje dziewczyny, że jesteście nieco przewrażliwione, lampy jak lampy, każdy woli co innego. Ale widzę, że temat górnego oświetlenia zszedł na drugi plan, dlatego o nim wspomnę. Żyrandole wybieraj tylko takie, które naprawdę Ci się podobają, ale co ważniejsze – zwróć uwagę na to, jak rozpraszają światło. Niektóre tworzą ścieżkę światła tylko w dół, nie doświetlając reszty pomieszczenia, ale są i takie, których kryształki, czy klosze pomagają światłu dotrzeć do każdych zakamarków.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 11:01 am

Ależ ja wcale nie muszę się tutaj wypowiadać. Chciałam tylko wyrazić swoje zdanie, że są tez inne pomysły na oświetlenie a nie to, co wszyscy uważają za fajne..

Awatar użytkownika
guzik_ilona
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:53 pm

Re: Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę?

pt cze 09, 2017 11:01 am

Dzięki, Norbi89, i właśnie takich wiadomości oczekiwałam! Skupię się na tym co wymieniłeś, na pewno. Mam nadzieję, że z pokojem dziecięcym jakoś sobie poradzimy, przecież nie może to być aż tak trudne :)
Uwielbiam koty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości