Strona 1 z 1

Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 10:28 am
autor: Bartosz_07
Pytanie może banalne, ale mam w sali naprawdę spore okna i zastanawiam się, jak je myć, żeby nie zostawiać żadnych smug. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Przyjmę wszystko, bo jak patrzę na te smugi, to mam ochotę zapaść się pod ziemię :cry:

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 10:38 am
autor: Ula.Ginter
Przede wszystkim pamiętaj o pogodzie ;) raczej nie myjesz okien w deszczu, ale słoneczny, ciepły dzień też nie jest jakiś super, bo woda paruje dużo szybciej i na szybie zostają smugi. Dużo osób o tym zapomina i wszyscy zabierają się mycie okien w samo południe, kiedy jest najcieplej :shock: :lol:

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 10:51 am
autor: barbara86
I to samo w drugą stronę - jak jest mróz to też nie wypada myć okien. Może i woda w misce Ci nie zamarznie, ale poszczególne kropelki na szybie mogą już utrudniać mycie. A jak do tego zarysujesz szybę, to sprawa zaczyna robić się poważna. Tak - zimowe, mroźne poranki też bym odradzał :D Może właśnie dlatego, że wybierasz niewłaściwą porę, masz problemy ze smugami :ugeek:

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 10:59 am
autor: Bulmowski.Grzegorz
Ja już od dawna myję okna tylko w pochmurne, ale bezdeszczowe dni. Najlepsze efekty i najmniej pracy :D Polecam każdemu - nie trzeba się przejmować tym, na którą stronę wychodzi okno. Po prostu bierzesz mikrofibrę i jedziesz 8-)

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 11:09 am
autor: Norbi89
Oby tylko wziął tę mikrofibrę, bo widziałem, że ludzie potrafią pucować szyby absolutnie wszystkim. Jak masz smugi, to najczęściej przez złe pucowanie. No może nie tyle złe, co po prostu pucowanie nieodpowiednią ściereczką. Jedyne słuszne wybory to mikrofibra do szyb oraz nylon. Wszystko inne radzę unikać szerokim łukiem ;)

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 11:15 am
autor: martaasta09
Osobiście polecę jeszcze glicerynę - efekt jest po prostu super, a blask zostaje na długi czas. Musisz po prostu dodać odrobinę do wody i możesz od razu myć okna. Mieszkanka tworzy skuteczną tarczę, która sprawia, że woda i brud nie zostają na szybie.

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 11:19 am
autor: rude_dude234
A wiedzieliście, że jak nie macie pod ręką gliceryny, to można ją zastąpić płynem do zmiękczania tkanin :?: :D Albo nawet płynem do spryskiwaczy! Obydwie substancje zawierają glicerynę. Drobny life-hack, może komuś się przyda ;)

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 11:23 am
autor: michauzuk77
Ja też zawsze myję z gliceryną. Najlepsze efekty i nie muszę się bać o to, że okna będą zdatne do mycia już na drugi dzień. Raz kolega mi polecił nabłyszczacz do zmywarki i podziałało :lol: :lol: ale mimo to drugi raz nie spróbowałem :P

Re: Jak myć okna?

: pt wrz 11, 2020 11:27 am
autor: MrtOstr
Nabłyszczacz do zmywarki działa, bo ma alkohol. Ogólnie alkohol dobrze sobie radzi z takimi zadaniami. Oczywiście czysty alkohol etylowy to już przesada, ale to jest naprawdę często spotykane! I nic dziwnego, bo nabłyszczenie jest konkretne :lol: :lol: