Strona 1 z 1

Kurtyna paskowa zamiast drzwi

: śr sty 31, 2018 2:24 pm
autor: Bartosz_07
Cześć,
Przeprowadzam akurat remont mojego domu (głównie zmiany kosmetyczne, wymiana okien i drzwi, malowanie). W garderobie na piętrze starałem się (z dwa lata temu) zamontować drzwi harmonijkowe, ale po roku już nie nadawały się do użytku, więc zdemontowaliśmy je całkowicie. Ich jakość była strasznie kiepska i dość szybko połamały się „żabki”. Szukałem podobnych drzwi, ale z bardzo elastycznego materiału np. grubej folii – widziałem takie rozwiązanie u znajomego i wyglądało bardzo nowocześnie i stylowo, szczególnie w połączeniu z cegłami na wierzchu :)

Czy ktoś wie, gdzie mogę coś takiego znaleźć? Chodzi mi o to, żeby drzwi wyglądały estetycznie i były praktyczne. Z tego co wiem, podobne pasy stosuje się w mroźniach.

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

: śr sty 31, 2018 2:25 pm
autor: guzik_ilona
Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale chyba mówisz o kurtynach paskowych czy zasłonach przemysłowych. Tak to się specjalistycznie nazywa. Bardzo ciekawy pomysł, żeby powiesić taką kurtynę w domu. Trochę poczytałam na ten temat, bo mnie zainteresowałeś i widzę, że takie drzwi robią w wielu kolorach i wyglądają one całkiem ciekawie. Może nie zdecydowałabym się na wybór takich drzwi do garderoby, ale może zamiast kotary do łazienki.

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

: śr sty 31, 2018 2:26 pm
autor: Aleksy92
Z tego co wiem, takie kurtyny paskowe bardzo wyciszają (akustoizolacja) oraz mają właściwości termoizolacyjne, więc jako drzwi sprawdzą się idealnie. W internecie możesz znaleźć kurtyny paskowe (pasy folii PCV) lub przesuwane. Te drugie będą świetnie wyglądały jako drzwi i chyba nawet lepiej wyizolują niż zwykłe drzwi ze sklejki.

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

: śr sty 31, 2018 2:26 pm
autor: Ula.Ginter
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Wcześniej nie wiedziałam, że takie zasłony w ogóle istnieją, a pomysł umieszczenia ich w domu na początku wydawał mi się abstrakcyjny. Może to i dobry pomysł. Aranżacje coraz bardziej nowoczesne, więc trzeba w końcu podążyć za trendami :)

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

: śr sty 31, 2018 2:27 pm
autor: rude_dude234
Ja używałem takich kurtyn paskowych w pracy, kiedy jako młodziak pracowałem na magazynie. Naprawdę świetnie ochraniają przed zimnem, bo dwa kroki od mroźni nie było nawet chłodno. Do tego w mroźni kompletnie nie było słychać co dzieje się na zewnątrz. Nie pomyślałbym, żeby takie kurtyny zamontować w domu, ale czemu nie.
Jak zamontujesz to koniecznie pochwal się efektem.
Takie drzwi mogłyby fajnie wyglądać jakbyś wybrał kolorową folię, np. czerwoną lub czarną. Może nawet udałoby się dogadać z firmą produkującą kurtyny, że zrobią ci co drugi pas w innym kolorze. Taki efekt mógłby być naprawdę ciekawy :)

Re: Kurtyna paskowa zamiast drzwi

: śr sty 31, 2018 2:28 pm
autor: Bartosz_07
Dzięki wielkie za pomoc! W końcu wiem czego mam dokładnie szukać. A znacie może sprawdzoną firmę z takimi kurtynami, z którą właśnie mógłbym się dogadać. Nie wszystkie firmy robią tak indywidualne zamówienia (przyznam, że bardziej myślałem o tęczowych drzwiach) i dowożą do domu klienta. Widziałem, że firm jest mnóstwo, ale zanim wysłałbym do nich wiadomości i doczekał się odpowiedzi, to zdążyłbym zamurować te drzwi.