Wymiana pieca

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Wymiana pieca

wt wrz 01, 2020 11:28 am

Cześć :D
W domu mam jeszcze stary piec węglowy. Teraz jest okazja, żeby dostać dofinansowanie na nowy piec, więc razem z mężem postanowiliśmy się skusić na coś energooszczędnego 8-)
Macie jakieś pomysły? Co będzie najlepsze dla domu jednorodzinnego z kuchnią. łazienką i trzema pokojami?
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Ula.Ginter
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:42 pm

Re: Wymiana pieca

wt wrz 01, 2020 11:33 am

Hej!
My też wymienialiśmy piec i dostaliśmy dofinansowanie z rządowego programu - czyste powietrze. Z tym że nie wybierasz sobie pieca, który chcesz. Musi on spełniać kryteria tego programu. My z mężem się na tym nie znamy i nam doradzili (właściwie to wybrali za nas :shock:) ale nie narzekamy - tak naprawdę, to jestem zadowolona z takiego obrotu spraw :lol:
Nic się nie da zmienić: statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Wymiana pieca

wt wrz 01, 2020 11:40 am

Też nie ma co się zbytnio nakręcać - warunki programu spełnia praktycznie każdy nowy piec. Musielibyście wybrać jakiegoś starego smoka, żeby wam nie przyznali dofinansowania :lol:
A tak serio, to polecam poszperać sobie trochę w ofertach na kotły Junkers albo Buderus - te są energooszczędne i wydajne.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Wymiana pieca

wt wrz 01, 2020 12:01 pm

Nooo, widzę, że nie tylko ja ostatnio wymieniałem piec 8-) Sprawdź kotły gazowe od SiB. Właśnie tutaj kupiłem swój (Buderus :D). Serdecznie polecam, bo to już 6 miesiąc i do tej pory nie miałem okazji do ponarzekania.
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Wymiana pieca

wt wrz 01, 2020 12:07 pm

Dokładnie tak jak powiedział matov - sprawdź sobie SiB, polecam kotły gazowe Buderus - sam mam taki w domu. Serwisowanie nie jest drogie, do tej pory nie miałem żadnych problemów. Warto za to wspomnieć o rachunkach za prąd, bo są nieporównywalnie mniejsze. Nowy kocioł kupiłem z dofinansowaniem i teraz jeszcze mniejsze rachunku - szybko sie zwraca :D
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Wymiana pieca

wt wrz 01, 2020 12:27 pm

Hejka, tak sobie przeglądam te kotły i mam jedno poważne pytanie :lol: Czy ja sam będę musiał ten piec/kociołek dowieźć i zamontować? Jak kupowaliście, to musieliście za to dodatkowo zapłacić? Czy kwestie konserwacyjne są drogie?
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Wymiana pieca

wt wrz 01, 2020 12:48 pm

Cześć,
w moim przypadku było to tak, że zamówiłam właśnie w SIB no i nie miałam żadnych problemów. Panowie wnieśli, zamontowali i wszystko podłączyli. Ja po prostu stałam i czekałam 8-) Ale panowie się szybko uwinęli. Nie płaciłam dodatkowo za te usługi, więc ogromny plus dla SIB :D
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Wymiana pieca

śr wrz 02, 2020 5:24 am

Polska dostaje dofinansowanie z UE na wymianę pieca na nowy, bo to wszystko jest w ramach programu UE. Chodzi o ograniczenie zanieczyszczeń i jestem jak najbardziej na tak.Powiem więcej, powinny być kary dla tych, którzy eksploatują stare, przedpotopowe piece, które dymią bardziej niż Smok Wawelski :oops:
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Wymiana pieca

śr wrz 02, 2020 5:32 am

Sama mam w domu kocioł wiszący dwufunkcyjny i złego słowa o nim nie powiem. Kultura pracy na bardzo wysokim poziomie i praktycznie 0 awarii. Komora spalania jest zamknięta, ale nie wiem, czy to ma większe znaczenie. Pamiętaj tylko, żeby wybierać kocioł kondensacyjny, bo taki jest bardziej oszczędny :D
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości