Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:48 am

Chciałam się dowiedzieć, czy macie jakieś sposoby na oszczędzanie jeśli chodzi o kwestię oszczędzania. Szykujemy się do generalnego remontu i tak właśnie się zastanawiam, czy konieczna będzie wymiana żeliwnych kaloryferów na płytowe, nowoczesne grzejniki, a może inne formy ogrzewania? Ogrzewanie podłogowe u nas odpada, bo to nie ten budżet. Czekam na Wasze porady :)
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:49 am

Hej! Widzę, że nikt Ci jeszcze nie odpowiedział i będę pierwsza :D Niestety myślę, że wymiana kaloryferów na grzejniki będzie konieczna. Opłaci się to w przyszłości a i szybko zauważysz różnicę. Żeliwne, stare grzejniki są bardzo ciężkie w regulacji, co nie sprawdza się np. przy małym dziecku, czy chorej osobie, gdzie tę temperaturę mimo wszystko trzeba kontrolować. Grzejniki płytowe nagrzewają się szybciej i wyglądają zdecydowanie lepiej. Tyle ode mnie :)
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:49 am

Żeliwne grzejniki koniecznie należy wymienić tylko wtedy, kiedy planuje się wymianę całej instalacji grzewczej – w efekcie otrzymasz możliwość dokładnej regulacji temperatury. Nowe grzejniki charakteryzują się małą pojemnością wodną i ściankami, które idealnie przewodzą ciepło. Przy instalacjach pompowych zamkniętych najczęściej stosuje się takie płytowe stalowe grzejniki. Inwestycja szybko się zwraca, więc nie ma co się martwić kosztami :) Co do ogrzewania podłogowego to może warto się nad tym zastanowić? Według mnie to o wiele lepsze rozwiązanie niż takie zwykłe grzejniki :)
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:50 am

Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego ile pieniędzy jest w stanie pochłonąć remont... w dodatku generalny. Dla mnie to zbyt duże koszta. Może i będę żałowała tej decyzji w późniejszym czasie, ale na razie nie mogę sobie pozwolić na nic innego. Wymianę instalacji grzewczej planujemy na przyszły rok, dlatego ja się już teraz zastanawiam nad grzejnikami i innymi rozwiązaniami, bo chcę wybrać to, co najlepsze.
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:56 am

Widzę, że jeszcze nikt nie wspomniał tutaj o zaworach termostatycznych, więc może ja zacznę. Jestem właśnie po zakończonym remoncie, więc myślę, że moje rady i spostrzeżenia mogą Tobie/Wam się przydać. Kiedyś wszystko wyglądało w ten sposób, że albo się grzejnik odkręcało, albo zakręcało i tyle. Teraz na szczęście mamy o tyle dobrze, że zawory wyposażone są w głowice termostatyczne, które otwierają i zamykają się samoczynnie. Pozwala to na zachowanie stałej temperatury w pomieszczeniu, co znacznie wpływa na komfort domowników. Także jeżeli naprawdę chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu, zwróć uwagę na takie udogodnienia.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:56 am

Ooo, nawet nie wiedziałam o czymś takim. Muszę mężowi o tym wspomnieć, to może coś poradzimy. Fajnie byłoby mieć stałą temperaturę w mieszkaniu i wiedzieć, że nie będzie nas to kosztowało fortuny. Wiesz ile taki zawór może kosztować?
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:57 am

Z tego co się orientuję to zależy jaki wybierzesz. U nas skusiliśmy się na takie za 150 zł, bo były dość designerskie i musiały pasować do wnętrz, ale myślę, że takie zwykłe dostaniesz dużo taniej.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:58 am

Jeśli chodzi o te zawory, które uruchamiane są samoczynnie to muszę wspomnieć o jednej niesamowicie ważnej kwestii, której nie należy pomijać. Oszczędzanie wiąże się z przemyślanymi decyzjami, których konsekwencje powinny być jedynie pozytywne. Jeżeli masz zamiar wywietrzyć pomieszczenie to pamiętaj o zamknięciu zaworu, by powiew chłodniejszego powietrza nie wymusił włączenia ogrzewania. To bardzo istotne!
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:59 am

Ja od siebie mogę dodać jeszcze tylko takie ogólne wskazówki, które wykorzystałam u siebie i zobaczyłam znaczną poprawę jeśli chodzi o koszty ogrzewania. Sprawdziłam szczelność drzwi i okien. Do wymiany u nas poszło okno w kuchni i pokoju dziecka (najczęściej używane), które po prostu się już wysłużyły i nie było sensu ich trzymać. Dodatkowo sprawdziliśmy drzwi i musieliśmy przykleić uszczelki, bo ciągnęło po stopach :(
Tak jak tutaj już wcześniej wspomniano, warto zakręcać zawory przed wywietrzeniem pomieszczenia, by nie wariowały i nie grzały na maxa. Poza tym ja wietrzę krótko ale intensywnie. Otwieram okna na oścież i kilka minut wystarczy, by pomieszczenie było odświeżone.
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 10:59 am

Dzięki za rady, na pewno zwrócę na to wszystko uwagę przy kolejnych potyczkach z instalacją grzewczą, samymi grzejnikami no i w późniejszym ich użytkowaniu. Mam nadzieję, że sam montaż przebiegnie pomyślnie a ja w przyszłym roku będę mogła się cieszyć ciepłem i mniejszymi rachunkami...
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Jak zmniejszyć koszty ogrzewania? Wasze porady, pomysły, ciekawostki

wt lip 11, 2017 11:00 am

Pamiętaj tylko, żeby robiła to fachowa ekipa, albo osoby którym możesz zaufać, a nie „wujek Henio”, który to „niejeden dom postawił”, bo takie pójście na łatwiznę zazwyczaj nie kończy się dobrze. Powodzenia!
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość