Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:01 pm

Cześć, zwracam się do Was z ogromną prośba o pomoc, na oknach nie znam się aż tak dobrze, może Wy mi coś poradzicie. 6 lat temu nasz dom przechodził generalny remont, wymienialiśmy wszystkie okna, ale tylko te od południa są zniszczone. Pominę już to, że kolor stracił na swojej intensywności (imitowały drewno), ale widać spore pęknięcia... Nie wiem co z tym robić, w sezonie jesienno-zimowym czuć, że przez te pęknięcia do pomieszczenia dostaje się zimne powietrze, a koszty wiązane z ogrzanie domu znacznie wzrosły. Poza tym, w stronie południowej pokój ma córka, nie chcę narazić jej na jakiekolwiek nieprzyjemności. Z pewnością konieczna będzie wymiana uszkodzonych okien. Gdzie najlepiej zakupić nowe okna w Koszalinie? Chciałabym, żeby montaż był przeprowadzony przez specjalistów, a gwarancja nie była krótsza niż 5 lat...
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:04 pm

Zapewne wszystkie te niedogodności wynikają z nieprawidłowego montażu... Tak zazwyczaj jest w przypadku firm, które liczą tylko na zysk i gdzieś mają potrzeby klienta. W miejscu, gdzie wyczuwasz mocny przeciąg wypadałoby sprawdzić czy jest zachowana ciągłość warstw uszczelniających, albo czy w ogóle są... Co zrobić z takim przypadkiem? Wydaje mi się, że jak najszybciej wymienić okna i wystawić poprzedniemu producentowi niepochlebną opinię, albo ekipie, która to montowała.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:08 pm

Trzeba było już na początku zainwestować w lepsze okna, a nie teraz płakać na forum. Z babami to tak jest, że najpierw coś kupią, a później okazuje się, że to jednak nie to, i „samo się zepsuło”.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:09 pm

Aleksy92, zastanów się nad tym, co piszesz. Kobieta przyszła tutaj po poradę a nie jakieś chamskie odzywki. A żeby tak Tobie się teraz okna zepsuły, jestem przekonany, że też byś pisał gdzie popadnie po poradę. Radzę pokusić się o odrobinę pokory i szacunku do drugiej osoby.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:10 pm

Warto tym razem zakupić okna od jakiegoś renomowanego sprzedawcy, nie wiem jak to wygląda w Koszalinie, ale w Gdańsku można znaleźć ich kilku. Może warto do nas przyjechać i sprawdzić ich oferty? A powiedz, może interesuje Cię konkretny rodzaj okien?
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:11 pm

Aleksy92, jakbyś chciał wiedzieć, to zaznaczyłam, że NIEZBYT ZNAM SIĘ NA OKNACH, dlatego tutaj piszę, nie płaczę, nie żalę się, szukam jedynie porady. Wolę zapytać ludzi na forum, bo może mieli już podobny problem, niż znowu iść do salonu, gdzie wcisną mi kit. Chcę się trochę rozeznać w temacie. Gosiak, kiedyś już zastanawiałam się czy może nie zakupić okien antywłamaniowych. Mieszkamy na uboczach miasta i czasami mam obawy, że ktoś niepożądany może dostać się do środka, a chodzi mi głównie o bezpieczeństwo córki.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:11 pm

W takim razie musisz poważnie przemyśleć decyzję o tym, jakie okna zakupisz. Antywłamaniowe wersje różnią się nie tylko ceną, ale i jakością wykonania. To nie jest tak, że płacisz „za nic”, to zupełnie inna bajka niż standardowe okna montowane w każdym domu. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo domowników, to ja od razu postawiłbym na dodatkowe zabezpieczenia np. klamkę z kluczem. Ile okien masz do wymiany?
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:12 pm

Ja swoje okna wymieniałem 3 lata temu, też mieszkam w Koszalinie i zdecydowałem się na serwis Oknoplastu. Więcej o ich usługach możesz przeczytać tutaj https://oknoplast.com.pl/miasta_salony/koszalin/, jak dla mnie wszystko w jak najlepszym porządku, a zamawiałem okna energooszczędne, które wymagają zupełnie innego montażu niż te zwykłe. Jestem zadowolony. A co najważniejsze po skończonej wymianie nie zostawili mi syfu, tylko ładnie wszystko uprzątnęli.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:13 pm

Jasne, jasne, każda kobieta odpowiada tak samo. A teraz będziecie zachwalać wszystkie najbardziej wymyślne okna, żeby babkę naciągnąć na kasę. Masz faceta w domu? To Cię obroni przed nieproszonymi gośćmi, a nie tam inwestować w jakieś okna antywłamaniowe. Masakra. Stuknijcie się w głowę zanim coś napiszecie...
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:14 pm

Bartosz_07, ja do wymiany mam 3 okna, bo mieszkam w sporym domku parterowym. Wiem, że taka inwestycja to spore pieniążki, ale wydaje mi się, że warto tym razem postawić na coś sprawdzonego. O Oknoplaście sporo słyszałam, ale nigdy nie miałam okazji sprawdzić ich oferty, zaraz się z nią zapoznam.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:15 pm

Aleksy92, weź już skończ, bo tylko się ośmieszasz. Nie masz zielonego pojęcia o oknach, a potrafisz jedynie marudzić i rzucać swoimi samczymi mądrościami. Weź idź na dwór się przewietrzyć, bo wszystkim tutaj działasz na nerwy.
a.tracz, no to rzeczywiście troszkę pieniędzy na to pójdzie. Takie okna antywłamaniowe myślę, że będą dobrym rozwiązaniem zwłaszcza skoro piszesz, że mieszkasz na obrzeżach. Tylko wcześniej uprzedź ekipę montującą, że oczekujesz od nich porządnej roboty, a nie kolejnej fuszerki.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:15 pm

Antywłamaniowe okna są warte swojej ceny, nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać. Zastanawia mnie jedno – tylko okna od strony południowej zostały zniszczone, czy to oznacza, że wystawienie na długie promieniowanie słoneczne im nie służy? Warto może przyjrzeć się reszcie okien, czy już nie zaczyna być widać jakichkolwiek usterek? Ja na Twoim miejscu już zacząłbym zbierać pieniądze na wymianę innych okien, bo nie wiadomo do kiedy będą zdatne do użytku, a szkoda, gdyby miały stracić swoją funkcjonalność w okresie zimowym...
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:16 pm

Bartosz_07, wiem, już z mężem na ten temat rozmawiałam, chcę żeby to on był przy montażu okien, żeby wszystko poszło zgodnie z planem, a ja mogła spać spokojnie. Zawsze coś musi pójść nie tak... Chyba mamy takiego pecha do wszystkiego, co związane z naszym domem.
Gosiak, no właśnie już się nad tym zastanawialiśmy, czym to może być spowodowane. Rzeczywiście, może to być działanie promieni słonecznych albo nieudolny montaż, ale wydaje mi się, że po 6 latach AŻ TAKIE USZKODZENIA nie powinny wchodzić w grę... Jestem załamana, bo prawdopodobnie czeka nas wymiana wszystkich okien, a nie wiem skąd weźmiemy na to pieniądze...
wiki.g przejrzałam to, co mi podrzuciłeś i muszę przyznać, że oferta wygląda kusząco. Nie wiem czy w Koszalinie znajduje się jeszcze jakiś salon, a takich bardziej wypasionych. Może ktoś z Was coś poleci? Zależy mi na porządnych i trwałych oknach.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:17 pm

Widziały gały co brały, teraz pozostało Wam wziąć tylko kredyt i go spłacać przez resztę życia. Nie widzę innej drogi. Trzeba było najpierw zainwestować, a nie się teraz tutaj mądrować, że „tak nie powinno być”. Kredycik, zakup nowych okien i z głowy.
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:18 pm

Aleksy 92 no mógłbyś już naprawdę odpuścić, jesteś takim trollem, że aż przykro czyta się Twoje wypowiedzi. Daj nam wszystkim spokój i idź wyżywać się gdzie indziej. Nikt nie będzie słuchał Twoich złotych rad.
A Ty a.tracz, nie przejmuj się głupim gadaniem tego gamonia. Zrobicie tak, jak uważacie, ja bym sobie po prostu powoli odkładał pieniądze i w miarę możliwości wymieniał sukcesywnie okna, lub dogadał się z firmą od której kupicie. Może jakiś rabat? Albo spłacanie okien w ratach? Jest wiele możliwości, pewnie znajdziecie dla siebie coś idealnego.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:19 pm

No chyba nie mam innej możliwości jak poszukanie najbardziej korzystnych ofert i może jakichś przecen. Tylko nie chcę znowu trafić na jakiegoś bubla, który zrujnuje moją wizę o domu idealnym... Porozmawiam jeszcze z mężem i dogadamy się jaki rodzaj okien będzie dla nas najlepszy.
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:20 pm

Jak to się mówi: dom i samochód to skarbonka bez dna. Zawsze będzie coś do zrobienia, nie tylko w samym domu, ale i w jego okolicy. ZAWSZE mogłoby być lepiej, ale chyba to wszystko na tym polega, że robimy coś nowego i nie zamykamy się na to, co do zaproponowania ma najnowsza technologia. Ja słyszałem o szybach antywłamaniowych, które pomiędzy taflami szyby mają folię, która nie pozwala włamywaczowi dostać się do środka. Myślę, że takie rozwiązanie to jakiś półśrodek pomiędzy zwykłymi oknami a oknami antywłamaniowymi. Ciekawe czy u Was w Koszalinie mają okna z taką opcją. Może skusilibyście się na coś takiego?
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:22 pm

Jeżeli zależy Ci na mniejszym wydatku, a chcesz jako-tako zabezpieczyć się przed włamaniem, to nie wiem co Ci podpowiedzieć. Ja na Twoim miejscu zdecydowałbym się odłożyć nieco więcej pieniędzy i zainwestować w porządne okna antywłamaniowe z prawdziwego zdarzenia, a nie zwykłe, które jedynie posiadają lepszą szybę.
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:23 pm

Wiem, że w Koszalinie czasami można trafić na naprawdę fajne oferty, warto przejrzeć kilka firm, może przejść się do ich placówek i wybrać te okna, które TYLKO I WYŁĄCZNIE w 100% zaspakajają Wasze potrzeby. Warto pytać o cokolwiek, nawet takie błahe rzeczy jak to, czy montaż jest wliczony w cenę okien.
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:24 pm

wiki.g dobrze gada, polać jej. Zawsze pytajcie nawet o rzeczy oczywiste, o uszczelki, zastosowane okucie, szyby, wszystko, co przyjdzie Wam do głowy. Takie rozeznanie w temacie pozwoli Wam lepiej wybrać idealne okna.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:25 pm

Dzięki za rady, na pewno wszystko to, co napisaliście do tej pory wezmę pod uwagę. Trochę się już o oknach naczytałam i co nieco o ich zastosowaniu i montażu już wiem. Ale gdzieś tam z tyłu głowy wciąż tli się myśl „A jak znowu źle mi zamontują?”. Wizja ponownego wymieniania okien dobiłaby mnie ostatecznie, a i oszczędności nie mamy za wiele. Teraz ciężko zaufać komukolwiek, wszyscy nastawieni są na zysk i wyciągnięcie od klienta pieniędzy.
Trochę przykre jest to, że zwykła prośba o pomoc tutaj na forum spotkała się z chamstwem jednego użytkownika, to było bardzo niemiłe i muszę przyznać, że trochę mnie załamało.
Z mężem postanowiliśmy zdecydować się na okna antywłamaniowe, z zaczepami antywyważeniowymi montowanymi do stalowego zbrojenia. Klamki będą wyposażone w klucze. Myślę, że te zabezpieczenia w zupełności wystarczą. Co sądzicie o tym wyborze?
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:26 pm

No i takie konkretne podejście do tematu mi się podoba. Widać, że wybraliście to, co najbardziej Wam pasowało. W takim razie nie pozostało mi nic innego jak życzyć Wam powodzenia w montażu okien no i ich trwałości, a co najważniejsze – żeby w zimę nie dało się odczuć obecności tych okien, które nie zostały jeszcze wymienione.
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
Gosiak
Posty: 60
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:32 pm

Re: Problem z oknami, konieczna wymiana. Gdzie kupić okna w Koszalinie?

pt cze 02, 2017 1:28 pm

Widzę, że forumowy troll zamilkł. Może dostanie bana :) I co, udało się zamówić okna na terenie Koszalina, czy transportujecie z innego miejsca? Mimo tego życzę samych pomyślności! Z pewnością te okna będą znacznie lepsze od poprzednich!
"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości