Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 8:12 am

Cześć wszystkim!
Jak w temacie: czy uważacie, że obecnie, kiedy można znaleźć naprawdę dobre oferty, jest jeszcze sens budować od podstaw. Dodam, że zależy mi na Małopolsce i nie mam własnej działki. Koszty w takim wypadku wcale nie będą niższe niż w przypadku kupna gotowca. Mieliście kiedyś podobne rozterki? Co zrobiliście? Będę wdzięczna za każdą wskazówkę! :D
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 8:22 am

Wiesz, tak naprawdę wszystko zależy do Ciebie. W końcu kiedy zaczynasz od zera, to masz wpływ na wszystko i urządzasz wedle własnego upodobania. Od siebie dodam, że kiedy w końcu wprowadziłem się do własnego domu, to miałem takie poczucie świeżości i komfortu, którego nie czułem mieszkając w kupionym mieszkaniu. Może jestem pod tym względem wyjątkiem, a może każdy tak ma, że jak coś jest własne od samego początku, to się to traktuje zupełnie inaczej. :D :D
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Alka80
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 8:28 am

Cześć!
Świadomość, że jest się pierwszym właścicielem to na pewno komfort, ale kupiony dom też przecież możesz urządzić jak chcesz ;) poza tym, doskonale wiem, jak męcząca może być budowa domu - moja siostra z mężem wzięli kredyt i zaczęli się budować. Wprowadzili się do rodziców na kilka miesięcy, ale prace szły jak krew z nosa. Poza tym opłacenie materiałów i pracowników to tylko część wydatków - średnio raz na tydzień musieli dodatkowo coś załatwiać, jeździli po urzędach, a dodatkowe koszty to nie była kwestia 5/10 tysięcy, ale prawie 100. Także trzeba uważać, bo koszty dodatkowe potrafią dać w kość. Kiedy kupujesz, to możesz wszystko sprawdzić i wiesz na czym stoisz. Jak dla mnie to dużo bezpieczniejsza opcja. bezpieczniejsza i szybsza :D
Bu­dowa mostów to naj­lep­szy pre­tek­st do te­go, aby nie próbo­wać za­sypy­wać dzielących ludzi przepaści.

Awatar użytkownika
Bartosz_07
Posty: 64
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:05 pm

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 8:34 am

Hejka,
całkowicie zgadzam się z przedmówcą :D dodatkowe koszty zawsze są, a nigdy nie bierze się ich pod uwagę. Obecnie jest w internecie wiele serwisów, gdzie można wystawiać i kupować domy. Sam skorzystałem z takiego serwisu - może też coś znajdziesz? Minimum biurokracji, same konkrety. Może też znajdziesz tutaj coś dla siebie? ;)
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 8:53 am

Autor tematu musi się trochę określić, bo woj. małopolskie to zarówno Kraków, jak i Olkusz. Różnica cen w tych miastach jest kolosalna. Sami nie wiemy, gdzie dokładnie w Małopolsce chcesz osiąść, więc porady raczej na niewiele się zdadzą. Od siebie dodam, że zakup działki w Krakowie to poważny biznes - trochę to będzie kosztować, ale to w Końcu Kraków. Każdy tutaj chce mieszkać. ;)
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 9:10 am

Może sam jeszcze nie wie, gdzie chciałby zamieszkać? :D A może czeka, na dobrą ofertę? :?: Już przeszedłem etap kupna domu w Małopolsce. Najbardziej spodobało mi się to, że serwisy wszystko upraszczają i można kupować bezpośrednio. Warto rzucić okiem ;) kto wie, może trafi się jakaś perełka :D Powodzenia w szukaniu, bo chyba już oczywiste jest, że budowa od podstaw nie am sensu, co nie? :shock:
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 9:15 am

Kurcze! Ale szybko odciągnęliście Panią od pomysłu budowy własnego domu! Inna sprawa, że też bym to zrobiła, stawianie domu to długi i uciążliwy proces - zwłaszcza w Polsce. Masa urzędów, masa biurokracji i kolekcjonowania pozwoleń, by na koniec się dowiedzieć, że będzie problem z instalacją wody :lol: kupno to zdecydowanie lepszy pomysł - zwłaszcza, jak trafi się jakaś fajna oferta!
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
wiki.g
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:23 pm

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 9:20 am

Cześć wszystkim!
Wszyscy są na "NIE" przy pomyśle budowy nowego domu - nawet mąż :x może rzeczywiście porywałam się z motyką na słońce, a mąż już zaczął poszukiwania na serwisach - chcielibyśmy coś możliwie blisko Krakowa, ale niekoniecznie w samym mieście :D nie ukrywam, kwestia ceny ma znaczenie! ;)
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Czy budowa domu od podstaw ma jeszcze sens?

wt mar 10, 2020 9:24 am

Może jakieś miasteczko albo wieś? Ceny są dużo mniejsze, a z samochodem to żaden problem, by dojechać do pracy, czy wybrać się wieczorem na miasto ;)
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości