Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 8:24 am

Już niedługo będziemy mogli zacząć urządzać nowy dom. Obecnie trwają prace wykończeniowe i stąd moje pytanie - czy drzwi zewnętrzne mają znaczenie dla domu? Nie chodzi mi o kwestie estetyczne, tylko czysto praktyczne :) Czy jakość drzwi realnie przekłada się na komfort, a jeżeli tak, to jakie drzwi polecacie? :D
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
a.tracz
Posty: 48
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:17 pm

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 8:28 am

Cześć,
drzwi zewnętrzne mają ogromne znaczenie. Nie zauważyłaś do tej pory, że jak drzwi są nieszczelne, to strasznie wieje? Jeżeli nie chcesz płacić ogromnych rachunków za ogrzewanie to lepiej postaw na takie, które zapewniają całkowitą izolację. ;)
Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu - najprawdziwsza prawda!

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 8:39 am

Co to w ogóle za pytanie :lol: jeżeli wszystkie drzwi miałyby działać tak samo, to po co kupować te droższe :lol: A tak całkiem szczerze, to do domu jednorodzinnego polecam coś solidnego, jeżeli chodzi o przepuszczalność powietrza, to klasa 4, EN 12207 będzie ok :)
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 8:54 am

Hej!
Osobiście radzę, żebyś nie wybierała drzwi przez niską cenę. Chciałem w ten sposób przyoszczędzić kilka stówek i ostatecznie jestem w plecy. Po dwóch miesiącach, kiedy przyszedł grudzień, w całym domu było po prostu zimno, mimo że kaloryfery były ciągle poodkręcane. Przeciąg dawał w kość, a rachunek z gazowni po prostu dobił. Ostatecznie i tak kupiłem nowe drzwi, trochę zapłaciłem, ale mam spokój na resztę zimy.
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 8:58 am

Cześć,
ostatnio wymieniałem drzwi w swoim domu i kupiłem aluminiowe, bo takie mi polecił sprzedawca w salonie. Początkowo byłem sceptyczny, bo zawsze miałem drewniane i takie mi się najbardziej podobały, ale aluminiowe naprawdę dają radę. Temperatura nie ucieka, w domu jest naprawdę ciepło. Nawet jak stoję kilka centymetrów od drzwi, to nie czuję żadnego przebicia. Nic! :D Polecam aluminium, bo naprawdę daje radę! 8-)
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Anielka96.85
Posty: 50
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:38 pm

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 9:01 am

A jak wygląda konserwacja takich drzwi aluminiowych? Jest gorzej niż z drewnianymi? To duży wydatek? :P
"To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić. "

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 9:05 am

Na pewno nie większy niż w przypadku drewnianych! Aluminium jest solidne, w ogóle to drzwi drewniane już odchodzą w zapomnienie. Drewno jako tworzywo nie jest tak dobre, jak aluminium :geek:

Awatar użytkownika
martaasta09
Posty: 61
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:44 pm

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 9:38 am

Hej!
Ostatnio z mężem kupiliśmy nowe drzwi zewnętrzne z aluminium i efekt nie był tak piorunujący, jak się spodziewaliśmy. Izolacja wcale nie jest taka niezawodna. :cry:
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

pn sty 13, 2020 9:43 am

Hejka!
Być może wina nie leży po stronie drzwi? Jesteście pewni, że dokonaliście dokładnych pomiarów? Czasami trudno gołym okiem dostrzec nierówność, a skutki są takie, że wieje niemiłosiernie. Polecam wam skontaktować się z jakimś specjalistą, a każdemu, kto chce kupić nowe drzwi radzę zamawiać to razem z profesjonalnym pomiarem i montażem. Wtedy wszystko jest ok :D
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość