Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:35 am

Cześć! Mam dość nietypowy problem i mam nadzieję, że zarówno nasi forumowi specjaliści, jak i admin pomogą! Założyłam z mężem firmę, rozwinęliśmy ją i obecnie przenosimy się do nowego magazynu. Na placu zamierzamy mieć dwie wagi samochodowe, żeby wypuszczać transporty zgodnie z przyjętymi normami. Zupełnie nie mamy pojęcia o tym, na jakie czujniki się zdecydować: cyfrowe czy analogowe, jakiego producenta i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś, kto orientuje się w temacie i coś nam podpowie. Liczę na techniczne odpowiedzi. Czekam!
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:36 am

No to dałaś nam zadanie, aż sam będę musiał co nieco poczytać na ten temat, bo mało już pamiętam :) Na początek mogę dodać tylko tyle, że szczególną uwagę musisz zwrócić na to, czy czujniki są szczelne, bo od tego zależy ich działanie. Jeśli są wykonane ze stali nierdzewnej, tym lepiej. I zawsze wybieraj produkty, które nie są podejrzanie tanie – z takimi nigdy nie jest po drodze.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
KokoszkaP23
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:49 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:36 am

A co Ty jej będziesz mówił, co ma kupować, a czego nie... Będzie chciała tanie czujniki, to sobie takie kupi – jej sprawa. Poza tym wydaje mi się rzeczą skrajnie nieodpowiedzialną pytać się o tak poważne sprawy na forum, gdzie ile ludzi, tyle opinii. Lepiej zadzwonić do producenta, albo specjalisty, który ma z tą materią styczność na co dzień, niż szukać tutaj odpowiedzi.
Omnia vincit amor et nos cedamus amori

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:37 am

Chcę tylko pomóc i właśnie zabieram się za research, więc jeśli nie masz nic wartościowego do dodania to proszę, nie wkręcaj się w temat i nie spamuj.
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:37 am

Ej, nie kłóćcie się, każdy może przecież wyrazić tutaj swoje zdanie. Napisałam na forum bo chciałabym otrzymać jakiekolwiek wskazówki, obiorę drogę i podążę nią, aż znajdę takie czujniki, które będą najbardziej odpowiednie.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:38 am

Z tego, co mi wiadomo czujniki cyfrowe przekazują dane o ciężarze o wiele szybciej, niż czujniki analogowe, więc myślę, że to właśnie na tych pierwszych powinnaś się najbardziej skupić. Poza tym, tak, jak wspomniał już Norbi89, zwróć uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane i czy (najważniejsze!) są wodoszczelne! Dla wygody, dobrze byłoby gdyby kalibracja takich czujników po zamontowaniu ich mogła być wykonywana przez terminal wagowy – bez kombinowania. Sprawdź też, jaki jest zakres pomiaru wagi takiego czujnika – są nawet takie do 100 ton, więc pewnie wybór jest spory, ale to dopasujesz do swojego typu działalności i potrzeb. Jak coś jeszcze znajdę, to dam znać!
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:39 am

Wielkie dzięki za tyle informacji, nie wiem, gdzie indziej by mi doradzono. Nie orientuję się w tym temacie, ale i nie chciałabym już na samym początku popełnić jakiegoś błędu.
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:43 am

No, widzę, że ktoś tu się ogarnia w temacie :) Poszperałem trochę w czeluściach internetu i znalazłem info, że w internecie można znaleźć właśnie sporo dobrych cyfrowych czujników, takich, o których wspominał Grzesiek. Ludzie chwalą sobie przede wszystkim to, że czujniki są chronione przed wyładowaniami atmosferycznymi i zakłóceniami fal radiowych, więc myślę, że akurat to może się przydać. No i są nierdzewne – kolejna zaleta. Do tego wszystkiego możesz jeszcze sprawdzić czujniki Mettler-Toledo, kiedyś czytałem o tej marce, ale musiałabyś sprawdzić, czy nadal ma tak dobre opinie. Podobno wyróżniają się na tle konkurencji, ale to już później sama ocenisz najlepiej :)
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:43 am

Super! Dzięki na informację, obiecuję, że jeszcze dzisiaj wszystko przejrzę i dowiem się, jakie czujniki byłyby najlepsze! Może ktoś jeszcze ma co do dodania. Liczę na Was!
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:44 am

Ja to Was podziwiam! Orientujecie się niemal w każdym temacie :D Ja zupełnie nie mam głowy do takich technicznych rzeczy i aż mnie trzęsie na myśl, gdybym miał wybierać coś, na czym się nie znam!
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Norbi89
Posty: 66
Rejestracja: pt cze 09, 2017 10:13 am

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:44 am

Aleksy92, wystarczy trochę poczytać i zaznajomić się z tematem i wcale nie jest tak źle!
Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:45 am

Norbi Ci dobrze napisał. Sprawdź te czujniki, które Ci podsunął, może akurat podpasują. Dobre czujniki nie powinny uszkodzić się podczas jakichkolwiek przepięć w sieci energetycznej, co zdarza się zbyt często. Poza tym wiadomo – gryzonie od tego chyba nie da się uciec, ale tylko dobrze zabezpieczone czujniki w tym przypadku sprawdzą się w 100%.
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
rude_dude234
Posty: 49
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:30 pm

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:45 am

Jeszcze raz dziękuję, mam nadzieję, że coś wybiorę i uda się ruszyć ze wszystkim już w przyszłym roku. Myślę, że teraz jest za zimno na jakiekolwiek roboty. Jakby ktoś chciał dodać coś od siebie to jak najbardziej czekam na odpowiedzi!
"Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 02, 2017 10:08 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie sprawdzone czujniki do wag samochodowych? Pomóżcie!

śr paź 18, 2017 11:59 am

Grzesiek i Norbi dobrze Ci radzą. Ochrona i odpowiednie zabezpieczenie czujników tensometrycznych to gwarancja sukcesu. Przy wyborze kieruj się głównie ich zastosowaniem i zwracaj uwagę na to, z czego są wykonane. Dobre czujniki, którym możesz zaufać powinny posiadać certyfikaty oraz zespawane połączenia, które dodatkowo chronią przetwornik. Dane z czujników powinny przepływać zwarcie, jednostajnie, bez jakichkolwiek przerw. Powodzenia!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość