Dom w budowie

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Dom w budowie

śr sie 28, 2019 11:40 am

Cześć,
Planuję wykupić działkę i wybudować na niej swój własny domek jednorodzinny. Ta myśl krąży za mną już od dłuższego czasu. Codziennie jednak coraz bardziej boję się ogromu pracy papierkowej, która zawsze sprawiała mi wiele problemów.
Czy wasze doświadczenia z budowaniem domu naprawdę były takie straszne, jak piszą w internecie? Piszcie śmiało! :D
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
michauzuk77
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Dom w budowie

śr sie 28, 2019 11:44 am

Hej,
Jeśli dopiero planujesz zakup działki pod budowę, to musisz przygotować się na długą i żmudną pracę :/
Transakcja zakupu działki musi oczywiście odbyć się u notariusza. Potem musisz uzyskać pozwolenie na budowę itd. itd. :roll:
Ale nie załamuj się! Własny dom jest tego wart!
Ekspertem nie jestem :) wyznaję zasadę: nie wiem, to się wypowiem

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Dom w budowie

śr sie 28, 2019 11:53 am

Cześć! :D
Biurokracja rzeczywiście jest wszechobecna, nic na to nie poradzisz! Pamiętaj, nie nie warto się zniechęcać do tego, co postanowiłeś! Jeśli sam nie możesz ogarnąć papierków, to poproś kogoś, kto to umie. Albo odwiedź księgową :D
Mam nadzieję, że wszystko Ci się uda! Pozdrawiam
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Dom w budowie

śr sie 28, 2019 11:58 am

matov_car pisze:
śr sie 28, 2019 11:53 am
Cześć! :D
Biurokracja rzeczywiście jest wszechobecna, nic na to nie poradzisz! Pamiętaj, nie nie warto się zniechęcać do tego, co postanowiłeś! Jeśli sam nie możesz ogarnąć papierków, to poproś kogoś, kto to umie. Albo odwiedź księgową :D
Mam nadzieję, że wszystko Ci się uda! Pozdrawiam
Otóż to.
Ludzie zapominają, że nie wszystko muszą robić sami! Osobiście polecam kogoś, kto zajmuje się księgowością zawodowo. Odetchniesz, jeśli będziesz miał koło siebie fachową pomoc. Zwłaszcza, że działka i pozwolenie na budowę to dopiero wierzchołek góry lodowej, wierz mi!
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
Alka80
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Dom w budowie

śr sie 28, 2019 12:05 pm

hejka,
Nie zabieraj się sam za księgowość, bo zanim Twój dom będzie gotowy, to osiwiejesz! Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Ci biuro rachunkowe https://bb-biuro.pl/ksiegowosc-bydgoszcz/
W moim przypadku wszystko poszło gładko i szybko. Niczym się nie martwiłam, czekałam, aż mój jednorodzinny domek będzie gotowy. Mam nadzieję, że Ty zrobisz tak samo! Dla własnego dobra! :D :D Powodzenia!
Bu­dowa mostów to naj­lep­szy pre­tek­st do te­go, aby nie próbo­wać za­sypy­wać dzielących ludzi przepaści.

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Dom w budowie

śr sie 28, 2019 12:08 pm

Myślałem, że biura rachunkowe zajmują się firmami :D chyba rzeczywiście zwrócę się o pomoc do kogoś kompetentnego. Zwłaszcza, że moja żona, podobnie jak ja, nie zna się na tym nic a nic :D
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Alka80
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Dom w budowie

śr sie 28, 2019 12:19 pm

szymek_lewicki pisze:
śr sie 28, 2019 12:08 pm
Myślałem, że biura rachunkowe zajmują się firmami :D chyba rzeczywiście zwrócę się o pomoc do kogoś kompetentnego. Zwłaszcza, że moja żona, podobnie jak ja, nie zna się na tym nic a nic :D
Nie martw się, księgowy pomaga każdemu :D Przecież papierkowa robota nie zabierze nam radości z własnego domku!
Mam nadzieję, że nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniej działki i uzyskaniem pozwolenia na budowę :P
Bu­dowa mostów to naj­lep­szy pre­tek­st do te­go, aby nie próbo­wać za­sypy­wać dzielących ludzi przepaści.

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Dom w budowie

śr sie 28, 2019 12:27 pm

Cześć!
Myślę, że pomysł z księgowością jest spoko. Jedyne, co mogę Ci poradzić, to uważne podglądanie tego, co robi za Ciebie biuro rachunkowe :geek:
Ogarnianie papierkowej roboty jest mega przydatne, warto się tego nauczyć! Tym bardziej, że z własnym domem taka wiedza na pewno się przyda :P
Życzę powodzenia :D
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość