Strona 1 z 1

Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 7:33 am
autor: Bulmowski.Grzegorz
Cześć!
Już wiosna, a ja dalej nie mam nic na swoje zboże. Wcześniej miałem magazyn - zwykła hala stalowa, ale musiałem ją rozebrać i się jej pozbyć. Czy są tutaj jacyś rolnicy? W czym trzymacie swoje plony? I jakie nastroje na ten sezon po braku zimy? :oops:

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 7:43 am
autor: szymek_lewicki
Cześć,
mi w zupełności wystarczy specjalna przybudówka i jedna hala stalowa - konstrukcje stalowe, takie podstawowe, stawiają naprawdę szybko, do lata na pewno byś zdążył, jak nie masz w swoim gospodarstwie jakiejś porządnej stodoły.

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 7:51 am
autor: barbara86
Wybieracie dla niego halę czy magazyn, a nawet nie wiemy jakie to zbiory :D ile ziemi Pan rolnik uprawia? 1 ha, 3 ha, a może 30? Wypada to wiedzieć przed budową magazynu - może wystarczy duża piwnica :?: :?: ;) :D

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 8:02 am
autor: Bulmowski.Grzegorz
Ha, przepraszam :lol: :lol:
zapomniałem o najważniejszym - standardowe gospodarstwo rolne - troszkę ponad 10 ha, a posiałem głównie take zboże. Nie potrzebuję nie wiadomo jakiej hali czy magazynu, ale piwniczka też odpada :lol:

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 8:15 am
autor: Aleksy92
Cześć,
ostatnio postawiłem malutki magazyn stalowy - taki na 90m². Na kilkadziesiąt worków i drobny sprzęt w zupełności wystarczy, a sam mam lekko ponad 8 ha, więc w Twoim przypadku podobna hala powinna wystarczyć. Oczywiście trzeba wylać posadzkę, przygotować fundament, więc lepiej już się zabrać do roboty 8-) Powodzenia!

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 8:17 am
autor: Slaw34
Ja za to jestem ciekawy jakie plony daje pszenżyto, które sadzisz. Pierwszy raz raczej tego nie robisz, możesz powiedzieć jakie były plony w poprzednich latach?

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 8:25 am
autor: ZosiaSamosia889
Hej, razem z mężem siejemy pszenżyto ozime i też z Milde. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy naprawdę dobre plony - zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację. Ziarno naprawdę jest grube, a krzewistość jest po prostu fenomenalna! Nie dziwię się koledze, że postawił na pszenżyto, bo to naprawdę się opłaca, a co do samego magazynu - my nie mamy tego problemu, bo mamy ogromną i pustą stodołę - starczy tam miejsca na wszystko.

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 8:36 am
autor: MrtOstr
Hej, autor napisał, że poprzednią halę musiał usunąć, ciekawe co się z nią stało... Posadzka była wylana? Czy to bardziej stalowa szopa? To też ważne, bo jak pozbył się tylko stalowej konstrukcji, to odpowiednia firma na pewno szybko postawi tam nową halę - nawet taką niewielką, na kilkadziesiąt metrów, bo większej chyba nie potrzebujesz, co nie? :?:

Re: Magazyn na zboże

: pt mar 20, 2020 8:40 am
autor: Bulmowski.Grzegorz
Wcześniejszy magazyn był do rozbiórki, bo coś się zaczynało osuwać, ale to chyba ze starości. Myślałem może nad jakąś przybudówką, ale to chyba bez sensu. Chyba zrobię tak jak mówicie i zainwestuję w drugą halę stalową, bo to był naprawdę dobry magazyn na zboże i to przez wiele lat :)