Magazyn na zboże

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 7:33 am

Cześć!
Już wiosna, a ja dalej nie mam nic na swoje zboże. Wcześniej miałem magazyn - zwykła hala stalowa, ale musiałem ją rozebrać i się jej pozbyć. Czy są tutaj jacyś rolnicy? W czym trzymacie swoje plony? I jakie nastroje na ten sezon po braku zimy? :oops:
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 7:43 am

Cześć,
mi w zupełności wystarczy specjalna przybudówka i jedna hala stalowa - konstrukcje stalowe, takie podstawowe, stawiają naprawdę szybko, do lata na pewno byś zdążył, jak nie masz w swoim gospodarstwie jakiejś porządnej stodoły.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
barbara86
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:46 pm

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 7:51 am

Wybieracie dla niego halę czy magazyn, a nawet nie wiemy jakie to zbiory :D ile ziemi Pan rolnik uprawia? 1 ha, 3 ha, a może 30? Wypada to wiedzieć przed budową magazynu - może wystarczy duża piwnica :?: :?: ;) :D

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 8:02 am

Ha, przepraszam :lol: :lol:
zapomniałem o najważniejszym - standardowe gospodarstwo rolne - troszkę ponad 10 ha, a posiałem głównie take zboże. Nie potrzebuję nie wiadomo jakiej hali czy magazynu, ale piwniczka też odpada :lol:
To, co mówię jest najważniejsze!

Awatar użytkownika
Aleksy92
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 02, 2017 12:50 pm

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 8:15 am

Cześć,
ostatnio postawiłem malutki magazyn stalowy - taki na 90m². Na kilkadziesiąt worków i drobny sprzęt w zupełności wystarczy, a sam mam lekko ponad 8 ha, więc w Twoim przypadku podobna hala powinna wystarczyć. Oczywiście trzeba wylać posadzkę, przygotować fundament, więc lepiej już się zabrać do roboty 8-) Powodzenia!
Jestem jak kot - zawsze spadam na cztery łapy

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 8:17 am

Ja za to jestem ciekawy jakie plony daje pszenżyto, które sadzisz. Pierwszy raz raczej tego nie robisz, możesz powiedzieć jakie były plony w poprzednich latach?
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 8:25 am

Hej, razem z mężem siejemy pszenżyto ozime i też z Milde. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy naprawdę dobre plony - zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację. Ziarno naprawdę jest grube, a krzewistość jest po prostu fenomenalna! Nie dziwię się koledze, że postawił na pszenżyto, bo to naprawdę się opłaca, a co do samego magazynu - my nie mamy tego problemu, bo mamy ogromną i pustą stodołę - starczy tam miejsca na wszystko.
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
MrtOstr
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:25 am

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 8:36 am

Hej, autor napisał, że poprzednią halę musiał usunąć, ciekawe co się z nią stało... Posadzka była wylana? Czy to bardziej stalowa szopa? To też ważne, bo jak pozbył się tylko stalowej konstrukcji, to odpowiednia firma na pewno szybko postawi tam nową halę - nawet taką niewielką, na kilkadziesiąt metrów, bo większej chyba nie potrzebujesz, co nie? :?:
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co Ci się trafi.

Awatar użytkownika
Bulmowski.Grzegorz
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:33 pm

Re: Magazyn na zboże

pt mar 20, 2020 8:40 am

Wcześniejszy magazyn był do rozbiórki, bo coś się zaczynało osuwać, ale to chyba ze starości. Myślałem może nad jakąś przybudówką, ale to chyba bez sensu. Chyba zrobię tak jak mówicie i zainwestuję w drugą halę stalową, bo to był naprawdę dobry magazyn na zboże i to przez wiele lat :)
To, co mówię jest najważniejsze!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość