Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:17 am

Cześć! Często się tutaj nie udzielam, ale widzę, że czasami potraficie rozwiązać przeróżne problemy, więc myślę, że i z moim się uporamy. Powiem tak: liczę na Was! :)
Więc tak, mamy dom, piętrowy. Mamy płaski dach, na którym z powodzeniem moglibyśmy zrobić taras. No i szczerze powiedziawszy bardzo podoba mi się ta wizja – mąż podziela moje zdanie i chcielibyśmy coś takiego wykonać. Wiadomo, liczymy się z kosztami, ale jestem ciekawa jakie podłoże do takiego tarasu wykorzystaliście i czy potrzebne jest np. pozwolenie na budowę takiego tarasu.

Nie ukrywam, że na tych prawnych kwestiach mało co się znam, ale wizualnie już sama wszystko zaplanowałam. Jednak im częściej przeglądam jakieś realizacje, tym więcej wiary w siebie tracę, bo wszystkie pomysły wydają mi się być naprawdę genialne.

Jestem ciekawa, czy ktoś z Was ma u siebie takie rozwiązanie? A może nie zdecydowalibyście się na taras na dachu? Jakich materiałów użyliście? Dużo z tym roboty? Robiliście sami czy wynajęliście ekipę?
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:19 am

Ja raz pomagałem znajomym przy budowie takiego tarasu i przyznam szczerze, że tutaj trzeba się poważnie zastanowić nad wyborem materiałów i przede wszystkim szczelnością takiej konstrukcji. W żadnej sposób nie może ona wpływać na to, jak zachowuje się dach domu. No i weźcie sobie pod uwagę jeszcze to, w jaki sposób będziecie tam wchodzić. Ja nie wyobrażam sobie wchodzenia np. z kubkiem kawy po drabinie na taras. To mijałoby się z celem.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:20 am

Ja nie miałem styczności z takimi konstrukcjami, ale mi to się nigdy nie podobało. Zawsze byłem zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań – przede wszystkim miejsce tarasu jest na ziemi, a nie na dachu, ale co się komu podoba :D
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:20 am

No właśnie - „co się komu podoba”, więc zostańmy przy tym, że takie rozwiązanie jak najbardziej mnie satysfakcjonuje i MI SIĘ PODOBA. Nikomu innemu nie musi :) Po prostu szukam tutaj porad, wskazówek, bo wiem, że lepiej pytać osoby z doświadczeniem, niż bez niego. A może ktoś mi tutaj poleci ekipę, dzięki której wszystko zrobię szybciej i efektywniej?
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
Slaw34
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 10:12 am

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:20 am

No dobrze, dobrze, wyraziłem tylko swoje zdanie, do czego oczywiście mam prawo :))
Budowa domu, który nie ma fundamentów to jak rodzina, w której nie ma miłości.

Awatar użytkownika
szymek_lewicki
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:27 am

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:21 am

matov_car nie przejmuj się tym typkiem, najwidoczniej już zazdrości fajnie zaaranżowanej przestrzeni :D pamiętaj też, że na dachu zbiera się woda, śnieg, ewentualnie liście, które trzeba będzie usuwać. Więc taras na dachu to nie tylko super miejsce na odpoczynek, relaks, popołudniowa kawa i sobotnia impreza, ale trochę ciężkiej pracy.
Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:21 am

Zdaję sobie sprawę, że taki taras to nie tylko kawka i drineczek, bo mimo wszystko mam piętrowy dom – wiem co nieco o tym, że to skarbonka bez dna i sporą rolę odgrywają tutaj posiadane pieniądze, odpowiednia ekipa no i wiedza na dany temat. Macie do polecenia jakąś ekipę, która podjęłaby się czegoś takiego?
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

Awatar użytkownika
ZosiaSamosia889
Posty: 45
Rejestracja: pt cze 02, 2017 1:53 pm

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:21 am

Cześć! Jak coś to do mnie na priv pisz, podam Ci kontakt do osoby, która z takimi tarasami ma do czynienia na co dzień. Myślę, że nawet jeśli na tę konkretną osobę się nie zdecydujesz, to chociaż przy okazji możesz zadać pytania, które Ci chodzą po głowie i dowiedzieć się więcej o tym, na co się decydujesz :)
To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.

Awatar użytkownika
matov_car
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 17, 2019 11:26 am

Re: Budowa tarasu na dachu domu. Czy to dobry pomysł?

czw lip 04, 2019 11:22 am

Dzięki wielkie! Zaraz napiszę i jakby co to będę się odzywać z aktualizacjami :)
Jestem na tym forum nie bez powodu! :))

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość